עו"ד עדי קידר:
"מעצר שצריך להדיר שינה מעיני כולנו"

עו"ד קידר מארגון חוננו תקף בחריפות את המשטרה שהחליטה לעצור את החקלאים שהותקפו בידי כ-100 ערבים שביצעו בהם לינץ' והגנו על עצמם.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תוקף הערב היום (שלישי) את מעצר החקלאים שנאלצו להגן על עצמם באמצעות ירי במהלך לינץ' שביצעו בהם כמאה ערבים, וקובע כי המעצר "צריך להדיר שינה מעיני כולנו".

"החלטת בית המשפט והמשטרה לעצור מחדש את החשודים בתיק הזה היא מטרידה, אמר עו"ד קידר.

"אזרחים שומרי חוק, כולם צעירים בעלי משפחות ללא עבר פלילי, שירתו בצבא שירות קרבי, מגיעים לשטח בבעלות יהודית לעבד אותו מותקפים בצורה אכזרית, נפצעים ונאלצים להגן על עצמם בעזרת האקדחים שיש להם על פי חוק, ובסופו של דבר מוצאים את עצמם במעצר ובחקירה", הוסיף.

לדבריו, "הדבר הזה הוא דבר שאסור לעבור עליו בשתיקה. זאת שערוריה של ממש. אנחנו ערערנו על ההחלטה של בית המשפט ואנחנו נמשיך להילחם עד לשחרורם המלא של החשודים בתיק".

אתמול, כאמור, עצרו שוטרים מימ"ר ש"י את היהודים שנפגעו בלינץ', בחשד כי מהירי ההגנתי שביצעו נפגעו שניים מהתוקפים הערבים.

נציין כי כבר לאחר האירוע נחקרו כל החקלאים היהודים במשטרה ומסרו את גירסתם לאירוע, ולאחר חקירתם שוחררו. מעצרם של שניים מהיהודים הוארך ביומיים ומעצרו של חקלאי נוסף הוארך בחמישה ימים.

בדיון בבית המשפט פנתה אמו של אחד העצורים לשופטת אופיר כתבי-ריבלין: "אני מרגישה זכות להיות כאן ולשבת ליד דניאל ולא שמשטרת ישראל תבוא לנחם אותי. כאשר המתלונן לא נחקר אפילו, אני כאן בזכות. אני רוצה להודות למשפחה שהצילה את הילד שלי ושבזכותה הילד שלי חי.

"בתור אמא אין לי אלא להודות שדניאל הצליח להימלא יחד עם הנערים שהיו שם, ופתאום הגיעה לי הידיעה ואני מברכת שאני לא יושבת שבעה, ואני יושבת לידו ויש לי ילד בחיים, האם צריך מקרה של מוות ושאני אהיה עוד אחת מהרשימה?", תהתה האם.

העצורים, תושבי היישובים נוף איילון, טלמון ודולב, אחד מהם נשוי ואב ל-5 ילדים. כולם בוגרי צבא, חלקם בוגרי סיירות מובחרות ללא עבר פלילי.

בדיון ייצג את החקלאים עו"ד עדי קידר מארגון חוננו. קידר הגיש ערר לבית המשפט המחוזי על הארכת מעצרם של החקלאים.