שר התקשורת:
"מהפכת הסיבים היא בשורה חשובה לנגב"

השר יועז הנדל נפגש היום (שלישי) עם ראשי רשויות בנגב במטרה לקדם את מהפיכת הסיבים לשיפור תשתיות האינטרנט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

השר יועז הנדל בפגישתו עם ראשי הרשויות בנגב
השר יועז הנדל בפגישתו עם ראשי הרשויות בנגב
צילום: דוברות

שר התקשורת יועז הנדל (דרך ארץ) נפגש היום (שלישי) עם ראשי הרשויות במועצת הנגב ודן עימם בקשיים של הרשויות בקידום תשתיות מתקדמות.

ראשי הרשויות בירכו את שר התקשורת על פרסום "מתווה הסיבים" שישפר את תשתיות התקשורת באופן ניכר.

"מהפכת הסיבים היא בשורה חשובה לנגב בפרט ולפריפריה בכלל", אמר השר הנדל בפתח פגישתם. "היא תביא אינטרנט מהיר ואיכותי".

"נפגשתי היום בירוחם עם הייטקיסטיות שחזרו לירוחם כי רוצות לסמוך ולהאמין שהעסק שלהן ייתמך בתשתיות מספקות לעבודה מרחוק.", הוסיף.

לדבריו, "העבודה שלנו, ראשי רשויות ומשרד התקשורת היא להראות שיש על מי לסמוך. זה יקרה רק בשיתוף פעולה. מצאתי בערד הנהגה קשובה לתושבים עם נכונות לשיתוף פעולה אמיתי".

עוד אמר השר הנדל: "יש צורך ביציאה למהלך הסברה משותף בכל הקשור לאנטנות סלולריות. יש פער באינפורמציה שגורם לתושבים להתנגד להקמת אנטנות, איפה שיש אנטנות יש פחות קרינה. וכך גם האחריות להסברה על הדור החמישי. דרך תשתיות התקשורת בפריפריה ובגבולות נקדם את מדינת ישראל".

ראשי הרשויות הביעו תמיכה גורפת במתווה הסיבים שהוצג, לפיו תוקדם פריסת תשתיות אינטרנט מהיר לגבולות ולפריפריה.

ראש עיריית ערד ויו"ר מועצת הנגב עו"ד ניסן בן חמו אמר: "התרשמתי מאוד מביקורו המקצועי והענייני של שר התקשורת יועז הנדל. החלטתו על פריסת הסיבים האופטיים ליישובים המרוחקים היא משמעותית עבור תושבי ערד ויישובי הנגב, לפיתוח מקורות תעסוקה מרחוק, אפשרויות למידה מרחוק ושירותים רבים של רפואה ותעשייה שנזקקים לתקשורת מהירה ועוצמתית".

מנכ"ל מועצת הנגב יוהן אטלן אמר: "מועצת הנגב מברכת על מתווה פריסת הסיבים האופטיים שמוביל שר התקשורת. אין ספק שתשתיות תקשורת מתקדמות ובראשן תשתית הסיבים האופטיים היא מן הכלים החשובים ביותר לקידום עתיד האזור ואיכות חייהם של תושביו".

הוא הוסיף, "אנחנו מאמינים ששיתוף הפעולה עם משרד התקשורת יביא לנגב בשורות חשובות ויאפשר לאזור לבצע קפיצת מדרגה לעבר עתיד דיגיטלי עם תשתיות ברמה הגבוהה ביותר. מועצת הנגב מודה לשר על הנכונות לסייע לנגב וליישובי הפריפריה בנושא החשוב".