יגאל להב
יגאל להב ללא

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה במועצת קרני שומרון אישרה השבוע (א') את בנייתו של איזור תעשייה צפוני ביישוב.

"הועדה אישרה בדיון האחרון את התב"ע ואנו מאחלים ליזמים ולמתכננים המשך דרך מוצלחת לקידום מול המינהל ואנו נסייע כפי שנדרש ושיהיה בהצלחה", אומר ראש המועצה יגאל להב.

הקמת איזור התעשייה הצפוני הוא צעד ראשון ומשמעותי באסטרטגיה הכללית של המועצה ליצירת מקומות תעסוקה. "אחד הנושאים שלקחנו על עצמנו לקדם בשנים האחרונות הינו בתחום שטחי התעשייה והמסחר ע"מ לפתח מקומות תעסוקה לתושבי האזור, מתן מענה למפעלים וחברות ויזמים המחפשים נואשות שטחי מסחר ותעשייה וגם לצורך הגדלת הכנסות המועצה שהינן נמוכות מאוד בתחום זה".

מתעניינים? לחצו כאן ונשוב אליכם בהקדם

התוכנית להקמת איזור התעשייה הצפוני הוצגה בפני ראש המועצה רק לפני כחודש ועקב הצורך הקריטי באיזורי תעשייה בשומרון הוא מיהר לאשרה. "רק לפני כחודש הוצג בפני הרעיון של תכנון תב"ע ל-140 דונם הללו באיזור התעשייה הצפוני שלנו", מעיד להב. "מכיוון שאנחנו די לחוצים בצורך באיזורי תעשייה ומקדמים את כל התב"עות האפשריות, עשינו מסלול קצר. כינסנו במהירות האפשרית את הוועדה לתכנון ובנייה ואישרנו את הקמת איזור התעשייה".

התכנון נעשה יד עם משרד א.גבור אדריכלים ,בניהולו של אדריכל אלעד גבור, המשרד שתכנן את איזור התעשיה בראון , איזור התעשיה בוסתני חפץ ,ואיזור התעשיה בית אריה.

כראש המועצה, אתה ממליץ להשקיע במיזם?

"כדאי להשקיע בקרני שומרון בפרט ובשומרון בכלל, זה ייעשה טוב במקומות שיודעים לעשות טוב", אומר להב. "כאיש ציבור אני לא יכול להמליץ על מקום מסויים אבל באופן כללי אני ממליץ לכל אחד שרוצה להשקיע – שיבדוק את התשואה בקרני שומרון, מדובר על תשואה בעשרות אחוזים, מי שישקיע, ירוויח".

נדב גולדשטיין מנכ"ל חברת 'שוהם ישראל' מאשר את הדברים. "בכפר סבא, מרחק נסיעה יחסית קצר מקרני שומרון, מוכרים ב- 4 מיליון שקלים לדונם תעשייה, ואילו בקרני שומרון ב-400 אלף שקלים לדונם. אנחנו מאמינים שתוך שנים בודדות המחירים בקרני שומרון יעלו בצורה משמעותית, ובפרט שבשומרון יש יתרונות נוספים ומשמעותיים על איזורי התעשייה במרכז הארץ".

כזכור, חברת 'שוהם ישראל' בישרה בחודש שעבר על שיווק מגרשים בשטח כולל של 140 דונם, עבור מפעלי תעשייה, בעלי עסקים ועוד, שעל פי ההערכות ימשכו למקום עשרות מפעלים חדשים ויביאו להוספת מאות מקומות עבודה חדשים באזור. "בכל הארץ בכלל וביהודה ושומרון בפרט אין כמעט בנמצא קרקעות לרכישה המיועדות לאיזורי תעשייה, ובייחוד קרקעות פרטיות השייכות בטאבו ליהודים", אומר גולדשטיין.

"פארק התעשיות הצפוני נמצא בתחום השיפוט של המועצה המקומית קרני שומרון ובסמיכות לאיזור התעשייה הצפוני שלה - מדובר בהשקעה שמתאימה לכל משקיע, לאו דווקא איש תעשייה אלא כל משקיע שרוצה לרכוש אפילו דונם ומבין את הפוטנציאל הגדול הטמון בכך: מחד, שווי הקרקע עולה כל הזמן, מאידך, ניתן להקים מפעל במקום, להשכיר שטחים למפעלים או לעסקים או לחילופין למכור הלאה לבעלי מפעלים".

גולדשטיין מציין כי אתגרי הקורונה חידדו אצל המשקיעים את הצורך בהשקעה עם תשואה גדולה ובטוחה. "היום משקיעים רבים שרגילים לרכוש דירות בחו"ל ולרכוש דירות להשקעה בפריפריה ב-500,000 אלף ש"ח מבינים שעדיף להם לרכוש דונם או יותר בפארק תעשיות עם צפי רווח של מאות אלפי שח בשנים בודדות"

בחברת שוהם ישראל שואפים לסיים את השיווק הראשוני בתוך זמן קצר. "כעת מתחיל השיווק עם מחירים מיוחדים המוגבלים ל-15 דונם הראשונים, לאחר מכן המחיר צפוי לעלות. דונם במחיר מבצע של 200 אלף שקלים בתוספת מע"מ בחתימה, ועוד 200 אלף שקלים בתוספת מע"מ רק בעוד כשנתיים".

מתעניינים? לחצו כאן ונשוב אליכם בהקדם