האתגרים שיעמדו בפני ממונה הקורונה

בין המשימות: שיקוף המידע לציבור, מיגור תחושת האפליה באכיפת הגבלות והידוק שיתוף פעולה עם צה"ל בתחומים שמשרד הבריאות לא יכול לטפל

ערוץ 7 , א' באב תש"פ

האתגרים שיעמדו בפני ממונה הקורונה-ערוץ 7
פרופ' גבי ברבש
צילום: חדשות 12

רן רזניק, כתב הבריאות של העיתון 'ישראל היום' מתווה הבוקר (רביעי) את המשימות העיקריות שיעמדו בפני ממונה הקורונה החדש.

לדבריו, עדיף יהיה למנות את מי שאינו רופא להיות הפרויקטור הראשי של הקורונה, והדוגמה הבולטת ביותר היא משה בר סימן טוב, המנכ"ל הקודם של משרד הבריאות, אשר בפועל היה המפקד הראשי של ישראל במאבק בגל הראשון.

הוא טוען דווקא בגלל שבר סימן טוב אינו רופא, הוא הצליח באומץ ובתבונה להביא את ישראל להישג ברמה העולמית של צמצום הפגיעה של המגיפה. גם אנשי הצבא הבכירים שהוזכרו כמועמדים לתפקיד יכלו להיות בחירה מצוינת לתפקיד החשוב כל כך.

ואולם, לדעתו, אם אכן כפי שמסתמן פרופ' גבי ברבש ימונה לתפקיד, יהיו לו משימות קשות ואתגרים מורכבים מאוד, חלקם מהקשים בתולדות המדינה, כדי לשפר את מצבה העגום של ישראל שמגיפת הקורונה מתפשטת בה בקצב מסוכן, וגם לנסות ולתקן את ההשלכות הכלכליות והחברתיות של הקורונה.

הממונה החדש יצטרך לדאוג לשיקוף המידע לציבור באופן טוב יותר, מיגור תחושת האפליה באכיפת ההגבלות והידוק שיתוף הפעולה עם צה"ל בתחומים שבהם משרד הבריאות לא יכול לטפל. מטרתו העיקרית תהיה להשיב את האמון של האזרחים בהוראות הממשלה.