''הכותל מסתדר יפה בלי הפרובוקציה של נשות הכותל''

נשים מכל רחבי הארץ הגיעו לתפילת ראש חודש ברחבת הכותל המערבי, מילאו את עזרת הנשים ולא אפשרו ל'נשות הכותל' להיכנס עם ספר תורה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , א' באב תש"פ

מחוץ לעזרת הנשים
מחוץ לעזרת הנשים
צילום: נשות הכותל

עשרות גברים ונשים מכל רחבי הארץ השכימו קום והגיעו הבוקר (רביעי) לתפילת ראש חודש אב ברחבת הכותל המערבי.

המתפללות מילאו את עזרת הנשים במתחמים השונים, על פי נהלי הקורונה, ולא אפשרו לקבוצת 'נשות הכותל' להיכנס לעזרת הנשים.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, מסר:‏‎ ‎‏"סיימנו כעת עוד תפילת ראש חודש בכותל, ראש חודש מנחם אב, עוד ראש חודש שבו קבוצת הנשים הרפורמיות נשארו מחוץ לרחבה ונשמרה קדושת המקום.

''מחודש לחודש אנחנו לומדים שהכותל מסתדר יפה גם בלי הפרובוקציה של הקומץ הקיצוני הזה, ובתפילה ובציפיה לבניין בית המקדש, בזכות נשים צדקניות, ולרפואה שלמה לישראל ולעולם כולו", הוסיף זיני.

תפילת שחרית בכותל
צילום: המטה המשותף לשמירת קדושת הכותל

בקרן למורשת הכותל המערבי דיווחו כי קבוצה קטנה של ''נשות הכותל'' התמקמה במתחם העליון ברחבת הכותל המערבי. "הקבוצה הפרה את הנהלים והכניסה לרחבת הכותל המערבי ספר תורה תוך פגיעה בקדושתו, ונתקלה במחאות של מתפללים ומתפללות על הפרובוקציה שעוררו".

"הקרן למורשת הכותל המערבי מצרה על התנהגות זו ופונה לכל הצדדים להניח לכותל המערבי ולאפשר תפילות מכובדות תוך שמירה על נהלי המקום וקדושת הכותל המערבי", נמסר מהקרן.

יוכי רפפורט, מנכ״לית נשות הכותל, מסרה "לצערנו, שוב נמנעה מאיתנו הכניסה לעזרת הנשים וביטחוננו הופקר ברחבה העליונה. מכעיס ומצער כי דווקא בראש חודש אב אנו נוכחות שוב בשנאת החינם המפעפעת בקרב גורמים אינטרסנטים שונים, שכל מטרתם להתסיס ולבזות את המקום הקדוש ליהודים. אנו שבות וקוראות לקרן למורשת הכותל בראשות רב הכותל רבינוביץ׳ להגן עלינו ולשמור על ביטחוננו, ולמנוע אלימות ושפיכות דמים בכותל".