מפגינים על המנורה
מפגינים על המנורה צילום: יהונתן ולצר/TPS

מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות דני זמיר משבח הבוקר (רביעי) את המפגינה שביזתה את סמל המנורה מול הכנסת ומפרסם פוסט תחת הכותרת "כל הכבוד אחותי".

זמיר כותב "התמונה הנהדרת הזו של מפגינה נטולת חולצה יושבת על סמל המנורה ליד הכנסת, לידה דגל המדינה ובידה ורד הכעיסה אנשים שכתבו כי היא ביזתה את סמל המדינה. הביזוי כך הבנתי הוא מכך שישבה על המנורה עירומה. ואני רוצה להגיד שבעיני עירום זה דבר מכבד ממש לא מבזה".

מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות כותב "וכאקט מחאתי עירום הוא אמירה מהדהדת. ואני מעדיף מיליון מפגינות ומפגינים עירומים על ראש ממשלה מושחת וסכסכן אחד".

זמיר הוא גם מייסד ומנהל‏ במכינת רבין ו‏‏רכז בוגרים‏ במדרשה באורנים‏‏‏.

כאמור, פעילי שמאל שהפגינו אמש בירושלים נגד ראש הממשלה נתניהו, ביזו את סמל מדינת ישראל, המנורה, המוצב מול הכניסה לרחבת הכנסת.

האנרכיסטים שמחוללים שמות ברחובות ירושלים בימים האחרונים עלו על סמל המדינה וביזו אותו תוך הנפת דגלים אדומים של ארגון אנטיפה. הגדילה לעשות אחת המפגינות אשר עלתה חשופה ללא בגד עליון על המנורה, כאקט מחאה.

תום ניסני רכז הפעילים הארצי של תנועת "אם תרצו" שהיה במקום בשעת ההתפרעות מסר, "מישהו חייב לעצור את טרור האנרכיסטיים".

"לא יעלה על הדעת שיבזו כך את סמלי המדינה והכל יעבור על מקומו בשלום. יש חוק - אין דיין. אנו מצפים מהמשטרה לנקוט ביד קשה נגד הפורעים", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו