הלל אריאל
הלל אריאל צילום: באדיבות המשפחה

"הלל נרצחה לפני ארבע שנים", מספרת רינה אריאל, אמא של הלל שנרצחה בביתה שבקרית ארבע, "וכדי להנציח את זכרה הקמנו את 'כרם הלל' שעוסקת בעיקר באמהות ובנות עם התמקדות בתקופת הבת מצווה, הגיל של הלל". הלל הייתה בת 13 וחצי במותה.

"שנת הבת מצווה זו שנה משמעותית מאוד, והרגשנו שזה פלח שפחות טיפלו בו, ולכן לשם נכנסנו. הוצאנו ספר בשם 'פרקי הלל', הרצאות, מפגשים, ועכשיו, בשלושת השבועות, אנחנו מארגנים גם סיורים".

האנחנו המדובר הוא 'קרן הלל' בשיתוף 'נשים למען המקדש'. "בשנה שעברה בשלושת השבועות הרגשנו שקיים הרצון ויש צורך, ולכן התחלנו עם סיורים בעקבות המקדש. רצון להעמיק, לאתגר את הבנות, לצד הצורך להפוך את נושא המקדש למדובר יותר".

סיור בעקבות המקדש - בתנאי קורונה
סיור בעקבות המקדש - בתנאי קורונה באדיבות המרואיינת

"גם כשנגמרו שלושת השבועות המשכנו עם הסיורים, עד שהגיעה הקורונה. עכשיו, בשלושת השבועות, חידשנו את זה. כמובן שבתנאי קורונה ובהתאם לתקנות".

"המטרה שלנו היא להנגיש יותר את עולם המקדש, עולם שאנחנו מקווים ומתפללים שיחזור, אבל גם לאפשר לאמהות ובנות זמן איכות ביחד, ביחד, להשקיע את הזמן במשהו כיף ומועיל".

"כמובן שיש נשים שמעדיפות שלא לצאת מהבית בגלל הקורונה" רינה עונה לשאלה שריחפה באוויר, "ולכן חיברנו גם מפגש וירטואלי, מעין פעילות דיגיטלית, שאימא ובת בגילאי בת מצווה יוכלו לעשות יחד בלי לצאת מהבית. גם שיחה, גם הצגה, גם סרטונים, מאוד אינטארקטיבי וחמוד, הכל מתוך מטרה לתת לאמא ובת זמן איכות, וכמובן, ידע על המקדש".

כל המיזם הזה הוא לעילוי נשמת הלל", מסיימת רינה, "ומתוך תקווה שהעיסוק במקדש יוביל אותנו מבכי על החורבן לבניין שלם".

לעלות להר הבית דרך שער הלל?