היום: הצעת חוק שעלולה לזעזע את הקואליציה

חברי כנסת מכחול לבן יתמכו בחוק שיאסור טיפולי המרה‎. במהלך הבחירות גינתה מפלגתו של גנץ את טיפולי ההמרה והבטיחה לפעול נגדם

ערוץ 7 , א' באב תש"פ | עודכן: 12:59

להט"ב
להט"ב
צילום: istock

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ יעלה להצבעה היום (רביעי) את הצעת החוק האוסרת לשלוח אנשים צעירים לטיפולי המרה של נטייתם המינית.

שרים וחברי כנסת מסיעת כחול לבן צפויים לתמוך בהצעת החוק, והדבר עלול להוביל למשבר קואליציוני בין היתר בשל התנגדות החרדים להצעת החוק.

ארגוני הלהט"ב ניסו לגייס את תמיכתם של חברי כנסת ממפלגת חד"ש ואף ח''כים ליברלים מהליכוד. הארגונים אף איימו לפגוע בתקשורת בחברי כנסת שיתנגדו לחוק.

שר התרבות חילי טרופר מכחול לבן אמר בערוץ הכנסת כי "יהיה דיון בסיעה. ברור שאנחנו נגד טיפולי המרה. אני מניח שהרוב יצביעו נגד טיפולי המרה, אם לא כולם. לא מכיר מישהו אצלנו שתומך בטיפולי המרה".

מגיש החוק, ניצן הורוביץ, כתב אתמול בטוויטר: "כל הגורמים המקצועיים (פסיכולוגים, רופאים, פסיכיאטרים) שותפים למאמץ שלי להעביר סוף סוף את החוק שאוסר על טיפולי המרה".

גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הודיע כי יתמוך בהצעת החוק, ''יום חשוב לקהילה הלהט''בית, נצביע בעד הצעת החוק של ניצן הורוביץ לאיסור טיפולי המרה. זה לא עניין של אופוזיציה וקואליציה, זה עניין של חייהם של נערים ונערות''.