רכישת טלפונים ואולפן הקלטות

לקראת פתיחת שנת הלימודים מתקיימות ישיבות היערכות להבטחת פתיחה מסודרת של החינוך החרדי שייתכן ותתקיים במתכונת של 'למידה מרחוק'

מיכל לוי , א' באב תש"פ

אולפן רדיו
אולפן רדיו
צילום: איסטוק

לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה מתקיימות במשרד החינוך ישיבות היערכות עם צוות שהורכב מאנשי מקצוע המתמחים במציאת פתרונות לפתיחת מוסדות החינוך החרדיים על כל המורכבות הייחודית המלווה אותם.

הגורם האחראי המתכלל את הפעילות סביב נושא זה במשרד החינוך הוא סגן השר מאיר פרוש וצוות לשכתו העמלים על מציאת פתרונות להבטחת פתיחת שנת הלימודים הבאה בצורה מיטבית.

אחת האפשרויות הנבחנות היא קיום למידה מרחוק. מאחר והילדים החרדיים אינם מחוברים לאינטרנט והלמידה מתבצעת בעיקר באמצעות הטלפון, דווח כי נעשים מאמצים להשגת תקציב לרכישת עשרות אלפי מכשירי סלולאר ייעודיים לטובת הילדים החרדיים.

במסגרת הדיון הועלו מגוון של פתרונות יצירתיים דוגמת התקשרות עם חברת תקשורת שתקים רשת קווית מיוחדת וייעודית עבור ילדי הציבור החרדי שיכולה לעמוד בעומסים ותצליח להחזיק את המוני התלמידים המתקשרים לכיתות הווירטואליות בזמן אמת.

כמו כן, נבחנת האפשרות של הקמת אולפן הקלטות ייחודי שבו אנשי חינוך מוכרים ימסרו שיעורים ויתנו מענה לכל שכבות גיל וכיתות הלימוד, עם חומר אחיד ונושאים מוסכמים על מנהלי המוסדות ומפוקחים על ידי ועדת הרבנים לענייני חינוך.