עופר ברקוביץ
עופר ברקוביץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עיריית ירושלים החליטה שלא לשנות את שמה של שכונת הר נוף, ובניגוד לכוונתו של ראש העיר משה ליאון השכונה לא תיקרא על שמו של הרב עובדיה יוסף זצ''ל.

תושבים רבים בהר נוף התנגדו להחלטה שהתקבלה בניגוד לרצונם. לאחר מאבק התושבים בגיבוי חברי מועצת העיר ירושלים מטעם התעוררות; עופר ברקוביץ ודן אילוז, הודיעה העירייה כי תמצא דרך חלופית להנחת הרב יוסף.

"שמח שבעירייה שינו את ההחלטה המקורית והקשיבו לתושבים", מסר ברקוביץ, "לא משנים שם של שכונה עם מסורת ללא תמיכת התושבים. המאבק שתמכנו בו הצליח. בה בעת אני שמח שתיפסק רמיסת כבודו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, על ידי בעלי אינטרסים פוליטיים צרים.

''ננציח את מרן במקום ראוי ובתמיכה רחבה כפי שראוי. תמיד נעמוד לצד התושבים הירושלמים וכנגד קומבינות פוליטיות שניסו לקדם על חשבונם של תושבי הר נוף", הוסיף יו''ר התעוררות.

חבר מועצת העיר דן אילוז מסר: "הרב עובדיה יוסף היא דמות היסטורית, פוסק הלכתי אמיץ ומנהיג חברתי שזקף את קומתם של יהודי ספרד. הנצחתו נמצאת בלב הקונצנזוס הישראלי והפיכתו לאירוע שנוי במחלוקת היא שגיאה קשה של העיריה. אמשיך לקדם מפעלי הנצחה למענו בספריות, שמות רחובות ועוד. לא נרשה ששמו יזכרו יעוררו מחלוקת".

דן אילוז
צילום: עצמי
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו