הגר אחרי ביזוי סמל המדינה :בשביל מה אנחנו נלחמים ?

ראש המכינה הקדם צבאית ביישוב יתיר, אל"מ במיל' הרב משה הגר, הזדעזע מביזוי סמל המנורה סמוך לכנסת אתמול (שלישי) בידי מפגינה שהתערטלה עליו.

בשיחה עם ערוץ 7 יצא הרב הגר נגד דבריו של מנכ"ל מועצת המכינות הקדם צבאיות, דני זמיר, ששיבח את הסטודנטית שביזתה את סמל המנורה מול הכנסת.

"אנחנו נמצאים עכשיו בתקופה קשה של הפגנות קשות, אבל עברו אתמול את הגבול בנושא של ביזוי סמל המנורה. לצערי מנכ"ל איגוד המכינות דני זמיר התבטא שהוא לא רואה הדבר הזה כדבר שראוי לגנות אותו, אלא להיפך", אמר. "אני חושש מאוד לשלמות של איגוד המכינות. זה מפעל מאוד חשוב".

לדבריו, "אם ככה מתייחסים לסמל המדינה, לסמל של קדושה מבית המקדש, אז שום דבר כבר לא קדוש, אז על מה נלחמים?".

על עצם ההפגנות נגר ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הרב הגר: "אני חושב שראש הממשלה לא נאשם, ראש הממשלה עומד לדין. כשיוכח שהוא אשם אז אולי יהיה מקום להפגין. כמובן שהביזוי של סמל המדינה הוא לא קשור בכלל לוויכוח הפוליטי".

"דני זמיר הוא מנכ"ל איגוד המכינות ויש אנשים כנראה שחושבים כמוהו", אמר. "אבל אנחנו, לפחות המכינות הדתיות אני משוכנע, ורוב המכינות שאינן דתיות, רואות בביזוי סמל המדינה כדבר שאינו ראוי. הוא חבר טוב שלי אני מקווה שהוא יתנצל".

"אנחנו בימין, גם כשגירשו אותנו מבתינו בגוש קטיף, הפגנו בגאון ובעוצמה ובלי ביזוי סמל המדינה ואלימות. אפשר להפגין אבל זו לא הדרך", ציין.

עוד אמר הרב הגר: "אנחנו עכשיו לקראת הימים הקשים של חורבן בית המקדש שנחרב על מלחמות היהודים ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמינו שזה יקרה עכשיו. אני קורא למנהיגים להרגיע את הרוחות כדי שלא נגיע חלילה לחורבן בית שלישי שאנחנו רק בתחילת דרכו".

הרב הגר היום במנורה שליד הכנסת