יו"ר מפלגת נעם לשעבר הכריז על קרן למימון טיפולים ללהט"ב

לאחר העברת החוק לאיסור על טיפולי המרה מכל סוג ללהט"בים, הכריז הרב דרור אריה על הקמת קרן שתממן טיפולים כאלה בחינם.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , א' באב תש"פ

 להט"ב
להט"ב
צילום: ISTOCK

לאחר שמליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה ללהט"בים, הכריז הרב דרור אריה על הקמת קרן שתממן "פסיכולוגיים פסיכודנמיים, ידידותיים" למעוניינים.

"אני מכריז בע"ה על הקמת קרן שתממן טיפולים פסיכולוגיים לבני נוער מתמודדים", אמר הרב אריה, יו"ר מפלגת 'נעם' לשעבר. "היא תקרא 'קרן בחירה'".

לדבריו, "עם ישראל עמד תמיד מול גזירות קשות וניצח, עצם העלאת הצעת חוק אווילית זו במדינת ישראל, בימי בין המצרים,היא מזעזעת. אבל אנחנו לא מפחדים, כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ".

הרב אריה תקף את מפלגת ימינה. "זה יום עצוב להמון בני נוער שנלקח מהם החופש לבחור להתגבר ולהקים בית נורמלי, אבא ואמא וילדים. איך נטשו אותם? גם ח"כים דתיים מימינה. שקד היכן רחמי האם שלך? למה למנוע מהם את זכותם לעזרה נפשית? מי יגן עליהם? נגזר עליהם להיות בשר תותחים של ארגוני הלהט"ב של הקרן החדשה".

"החוק הזה הוא לא יהודי ולא נורמלי", אמר. "זו כפיה להט"בית הלוקחת מהמטופלים את חופש הבחירה.
זה נוגד את כבוד האדם וחירותו".

גם מהרבנים שתומכים במפלגת ימינה לא חסך הרב אריה. "כל הרבנים שתמכו בימינה בבחירות הקודמות, ראו בשביל מי רצתם, איך בנט שקד וכהנא נטשו את הנוער המתמודד, ואפשרו חוק הגוזר עליהם גזר דין מוות לסיכוי להקים משפחה נורמלית. גזר דין שרק יגביר את האובדנות והתסכול בקרב בני הנוער. ניתוחים לשינוי מין כן, טיפול פסיכולוגי לא, זה נורמלי?"

גם 'מרכז ליב"ה' הגיב על הצעת החוק שעברה היום בקריאה טרומית. "החוק הפופולוסטי שעבר היום בקריאה טרומית הוא המשך של הכפיה הליברלית לטשטש את כל מושגי היסוד ולא לאפשר לבעלי נטיות להתמודד עם הבעיה כרצונם".

"השימוש המכובס במינוח 'טיפולי המרה' נועד כדי לטשטש את מטרת החוק למנוע סיוע ותמיכה מהמבקשים אותה, ולהגדיר מחדש את הדברים הכי בסיסיים - גבר, אישה, משפחה", הוסיפו.

"נערים ונערות שחווים בלבול בגלאי הנעורים מחפשים אוזן קשבת וסיוע כדי להחזיר אותם חזרה למסלול, וחבל שחברי הכנסת, בהם גם חלק מאלו שמתיימרים להיות נציגי המפלגה הדתית לאומית, נכנעים לאג'נדות ליברליות במקום לתת אפשרות לסייע למי שצריך לכך", כך 'מרכז ליב"ה'.