נפלה הצעת סמוטריץ' להקים ועדה לחקירת האפליה כלפי הציבור החרדי

ח"כ בצלאל סמוטריץ': לפיד ברח כי תקפתי בנאומי את החוק שפוגע בקדושת המשפחה, והח"כים חרדים ברחו כי לא אכפת להם מאפלית הציבור שלהם.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באב תש"פ

נפלה הצעת סמוטריץ' להקים ועדה לחקירת האפליה כלפי הציבור החרדי-ערוץ 7
ח"כ סמוטריץ' במליאה
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מליאת הכנסת דחתה בצהריים (רביעי) את הצעתו של ח''כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את האפליה הקיימת כלפי הציבור החרדי בישראל.

ההצעה נדחתה ברוב של 38 שהתנגדו, כאשר רק 8 חברי כנסת הצביעו בעד.

''אז הח"כים החרדים שיתפו שוב פעולה עם יאיר לפיד והפילו את הצעתי להקמת וועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת האפליה נגד הציבור החרדי", כתב סמוטריץ' בטוויטר.

''לפיד ברח (למרות שתכנן קודם לכן להצביע בעד) כי תקפתי בנאומי את החוק שפוגע בקדושת המשפחה, והחרדים פשוט כי לא אכפת להם מאפלית הציבור שלהם", הוסיף.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני טען כי הצעת סמוטריץ' היא לא יותר מאשר הטרלה, כלשונו. "אני במתח לראות מה תהיה המתיחה הבאה שלך", אמר גפני בסרטון שפרסם, "אני מבין את הצורך שלך לעשות זאת. אבל אנחנו בעבודה ללא הפסקה ואתה בהפסקת פרסומות".

אתמול אמר סמוטריץ' כי ועדת חקירה פרלנטרית בנושא האפליה הקשה נגד הציבור החרדי בתקופת הקורונה, ''זה לא ענין של ימין ושמאל. זה גם לא עניין של דתיים, חילונים וחרדים. זה עניין של חברה מתוקנת. בחברה אזרחית מתוקנת כשיש ציבור שנרמס, זו בעיה של כולם. זו בעיה של החברה כולה, שלי, שלכם, של הנציגים שלכם, של הממשלה, של כולם.