נקמת החרדים: פסקת התגברות וחוק החמץ

בתגובה לאישור חוק ההמרה הודיע יו"ר ועדת הכספים כי יעלה בשבוע הבא להצבעה את פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת החמץ לבתי חולים בפסח.

מיכל לוי , א' באב תש"פ

התשובה החרדית לחוק האוסר טיפולי המרה: יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הודיע כי יעלה בשבוע הבא להצבעה את הצעת חוק פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת החמץ לבתי חולים בפסח.

מלשכתו נמסר כי הוא הודיע ליו"ר הכנסת יריב לוין כי מבקש להביא להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת בשבוע הבא את שתי הצעות החוק הללו.

"אני מצפה מכל חברי הקואליציה לתמוך בחוקים החשובים הללו", דברי גפני.

בתוך כך, סיור שנקבע לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה בבני ברק בוטל. זאת, בתגובה לתמיכתו של השר אוחנה בחוק ההמרה.

מוקדם יותר התכנסה סיעת יהדות התורה לישיבה דחופה במהלכה התקבלה כמה החלטות, ביניהן היותה משוחררת מהמשמעת הקואליציונית.

"סיעת כחול לבן בהובלת בני גנץ הפרה את ההסכם הקואליציוני. כחול לבן פגעו באמון ובשותפות עם יהדות התורה. אנחנו מרגישים משוחררים מכל מחויבות כלפיהם".

"כמו כן, אנחנו רואים בסיעת הליכוד ובעומד בראשה ראש הממשלה גם הם כנושאים באחריות להפרת ההסכם ולפירצה בחומות היהדות - הן בהצבעה של חלק מחבריהם בעד והן באלה שהצביעו ברגליים ונעדרו".

עוד נמסר כי "סיעת יהדות התורה מתכוונת להגיש בשבוע הקרוב את החוקים בנושאי דת ומדינה, אשר מפאת המחויבות להסכם עד היום המתנו לדיאלוג בין השותפות לקואליציה כדי להעלות אותם בהסכמה.

בהמשך הובהר כי "היום נצביע בעד חוק הקורונה, בשם העיקרון ההלכתי המקודש של פיקוח נפש. מלבד זאת, אנחנו רואים את עצמנו כמשוחררים ממחויבויות קואליציוניות ונשקול בהתאם את צעדנו בהמשך".