למרות הקורונה: תוכניות מס"ע ונעל"ה ימשיכו לפעול

שר הפנים הורה לאפשר כניסה לישראל של צעירים יהודים המשתתפים בתוכניות. שרת הקליטה: בשורה משמחת, שערי ישראל תמיד פתוחים לעלייה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' באב תש"פ

למרות הקורונה: תוכניות מס"ע ונעל"ה ימשיכו לפעול-ערוץ 7
ח"כ פנינה תמנו שטה
צילום: חזקי ברוך

שר הפנים אריה דרעי הודיע היום (רביעי) כי יאפשר כניסה לישראל של צעירים וסטודנטים יהודים ללימודים ותוכניות אקדמיות וכן תוכניות ציוניות ובהם "מסע" ו"נעל"ה".

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה בירכה את שר הפנים על שנענה לפנייתה להמשך הפעלת תוכניות "מסע" ו-"נעל"ה" גם בתקופת הקורונה.

"מדובר בתוכניות ציוניות חשובות לעולם היהודי ולישראל להמשך חיזוק הקשר של בני נוער וצעירים מכל רחבי העולם עם החברה הישראלית. רבים מהצעירים מחליטים לעלות ארצה בזכות התוכניות ואנו שמחים לעודד עלייתם וקליטתם בארץ", הוסיפה תמנו שטה.

לדבריה, "זו בשורה משמחת שגם בתקופת המשבר מס"ע ונעל"ה ימשיכו לפעול. שערי ישראל תמיד פתוחים לעלייה. גורל העם היהודי קשור זה בזה וממשלת ישראל תמשיך לחבק את העולים החדשים. החיבור בין צעירי היהודים בעולם לישראל ולחברה הישראלית מהותי מאין כמותו בתקופה הזו".

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל אמר בתגובה למהלך, "אני רוצה לברך את שר הפנים הרב אריה דרעי על כך שנענה היום ופעל להמשך תוכניות מסע ונעלה גם במהלך תקופת הקורונה. הצעירים הללו שמגיעים אלינו ארצה סופגים פה ציונות מורשת ומסורת ומפיצים אותה לאחר מכן בקהילות שלהם בחו"ל. מדובר בנדבך נוסף בהרמת קרנה של הציונות בארץ ובעולם".

"מדובר בתוכניות ציוניות ממעלה ראשונה, שערי מדינת ישראל תמיד פתוחים לעלייה וגורל העם היהודי קשור זה בזה. ההסתדרות הציונית תמשיך לסייע לאותם צעירים יהודים להכיר את מדינת ישראל שהיא הבית של העם היהודי זו בשורה נפלאה", דברי חגואל.

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, בירכה גם היא על החלטת השר דרעי. "ישראל היא מדינת הלאום של כל העם היהודי, והקשר שלה עם יהודי התפוצות נבחן דווקא בזמנים קשים. בחודשים האחרונים ישראל המשיכה לקלוט עליה, למרות האתגרים, ואני מברכת את שר הפנים אריה דרעי על ההחלטה לאפשר את המשך הפעילות של תכניות החינוך ארוכות הטווח, בדגש על "מסע" ו"נעל"ה". כמו ישראל, גם הקהילות היהודיות מתמודדות עם משבר אדיר, כאשר השלכות הקורונה מאיימות למוטט תשתיות כגון בתי ספר, מרכזים קהילתיים ובתי כנסת. דווקא על רקע ערעור המענים הקהילתיים, יש חשיבות מיוחדת בכך שישראל ממשיכה להיות משען ועוגן זהותי חשוב לצעירים יהודים. החלטת השר דרעי חשובה לחוויה האישית, לחוויה הלאומית ולכלכלה הישראלית".