ח"כ אבי דיכטר התעמת עם נציגים פלסטינים

עימות מילולי בין חבר הכנסת מהליכוד לנציג המשלחת הפלסטינית בכנס האיגוד הבין-פרלמנטרי.

ערוץ 7 , א' באב תש"פ

דיכטר
דיכטר
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

חילופי דברים קשים בוועדת המזרח התיכון של האיגוד הבין-פרלמנטרי (IPU), בין ראש משלחת הכנסת ח"כ אבי דיכטר לחבר המשלחת הפלסטינית, בכיר הפתח' עזאם אל-אחמד.

זהו הדיון הראשון של האיגוד בו משתתף ח"כ דיכטר, אשר מונה בתחילת החודש לתפקיד על ידי יושב ראש הכנסת, יריב לוין.

ח"כ דיכטר קרא לאיגוד לגנות את העברת המשכורות על ידי הרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל ולבני משפחות מפגעים.

בתגובה אמר אל-אחמד, "נמשיך לדאוג לאסירים. הם אינם טרוריסטים. עובדה ששר הביטחון גנץ נתן הרשאה לבנקים לפתוח חשבונות עבורם. מרוואן ברגותי אינו טרוריסט; שמעון פרס ומנהיגים ישראלים נפגשו איתו".

דיכטר השיב, "מרואן ברגותי נשפט ל-5 מאסרי עולם על רצח 5 ישראלים. זהו רב מרצחים ולא איש של שלום. מעבר לכך, אם זוהי נקודת המבט של הפלסטינים על מי שרצחו עשרות ילדים וזקנים, אנחנו בבעיה".

אל-אחמד טען כי "הרשות הפלסטינית נלחמת בטרור" ודיכטר ענה: "בכל שנות הרשות הפלסטינית, אין ולו מקרה אחד שבו מחבל שרצח ישראלים נחקר ברשות והועמד לדין או נשפט למאסר אותן הוא מרצה בכלא פלסטיני. כך לא נלחמים בטרור".

העימות בין השניים נמשך. אל אחמד אמר כי "הכיבוש הישראלי חייב להסתיים, והוא יסתיים. ירושלים היא בירת פלסטין. על ישראל והפלסטינים לחיות בשלום זה לצד זה, אולם ללא תיווך וחסות של ארצות הברית".

דיכטר תהה בתגובה, "האם אנחנו חיים באותו האזור? קשה לשתף פעולה עם מי שמשלמים מדי חודש משכורת של 3,500 יורו לרוצחים מורשעים".

הוא פנה ליושבת ראש הוועדה, סלמה אטאולג'אן מקנדה ואמר, "לא ייתכן שבפורום העוסק במזרח התיכון, אין דיון המתמקד באיראן, מדינת הטרור האחראית לחוסר היציבות באזור. איראן, שבמקביל לפיתוח הנשק הגרעיני, משקיעה משאבים לחמש ארגוני טרור כמו חמאס והג'יהאד בעזה וחיזבאללה בלבנון".