אומן תחת קורונה: תפילה ב'סרט נע'

עסקני ברסלב פרסמו את המתווה לפיו תאושר התפילה באומן שבאוקראינה במהלך הימים הנוראים בצל מגיפת הקורונה

בן שאול , ב' באב תש"פ

אומן תחת קורונה: תפילה ב'סרט נע'-ערוץ 7
תיקון הכללי באומן. ארכיון
צילום: איחוד הצלה

לאחר הניסיון לאסור את התפילה השנתית באומן שבאוקראינה בראש השנה הקרוב בשל התפשטות מגיפת הקורונה, פרסמו היום (חמישי) עסקני ברסלב את המתווה לפיו תאושר התפילה במתחם הציון במהלך הימים הנוראים.

עסקני החסידות ציינו כי על פי המתווה שקיבל את אישור רשויות אוקראינה, כלל הבאים לאוקראינה ייאלצו להציג ביטוח רפואי בתוקף לכל ימי הנסיעה, המכסה גם את סיכוני הקורונה, זאת בנוסף לביצוע בדיקת קורונה שתיערך בשדה התעופה האוקראיני.

כל אזור פושקינא הכולל את מתחם הציון והסביבה יוגדר כשטח 'סטירילי' למשך כל ימי השהות באומן, והבאים לא יוכלו להסתובב ברחבי העיר.

כמו כן תחול חובה לעטות מסיכה באזורים ציבוריים ויחול איסור התקהלות וחובת שמירת מרחק בין אדם לאדם של מטר וחצי במקומות ציבוריים.

הכניסה לציון עצמו תהיה בשיטת 'סרט נע'. לאורך שני ימי ראש השנה יעברו המתפללים דרך שני מסלולים בהם יתאפשר לכל אחד להתפלל למשך דקה אחת בלבד.

סדרנים יעמדו במקום וישמרו על הסדר. ברחבת הציון האחורי תתאפשר כניסה לקבוצות קטנות של עד חמישים איש שיוכלו להתפלל במקום לזמן קצר.

בתי הכנסת ואוהלי התפילה שיוקמו במקום יחולקו ל'קפסולות' ותחול חובת עטיית מסיכה לאורך כל שעות התפילה.

במקוואות תהיינה הגבלות על כמות אנשים בו זמנית למטר רבוע, וכמו כן יוצבו עמדות לחיטוי ידיים בכניסה וביציאה.

לגבי ה'הכנסת אורחים' וסעודות החג כלל החסידים ייאלצו להירשם מראש והם ישובצו במתחמים נפרדים. כלל המארגנים ובעלי המלונות במקום יחויבו לדאוג למוצרי הגיינה עבור האורחים, ולבצע בדיקת חום לכל נכנס. גם השטחים של מתחמי האוכל וחדרי השירותים יעברו חיטוי באופן תדיר.

במקום אף תוקם מרפאת קורונה על ידי מרפאת אומן. אם יתגלו חולי קורונה חלילה הם יועברו באופן מיידי למלונית בידוד שתוקצה עבור כך מראש.

הרשויות באוקראינה הקצו השנה כח שיטור כפול מכל שנה, וכ- 100 שוטרים יוצבו במקום על מנת לאכוף בקפדנות את השמירה על המתווה שגובש.