בכיר הפתח: האסירים אינם טרוריסטים. עובדה שגנץ מאפשר להם העברת כספים לחשבונות בנק

ראש השב"כ לשעבר אבי דיכטר: בכל שנות הרשות הפלסטינית אין ולו מקרה אחד שבו מחבל שרצח ישראלים נחקר והועמד לדין או נשפט למאסר

תגיות: אבי דיכטר
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' באב תש"פ

בני גנץ
בני גנץ
צילום: Alex Kolomoisky/POOL

חילופי דברים קשים בוועדת המזרח התיכון של האיגוד הבין-פרלמנטרי (IPU), בין ראש משלחת הכנסת ח"כ אבי דיכטר לחבר המשלחת הפלסטינית, בכיר הפת"ח עזאם אל-אחמד.

ח"כ דיכטר קרא לאיגוד לגנות את העברת המשכורות על ידי הרשות הפלסטינית למחבלים הכלואים בישראל ולבני משפחות מפגעים. בתגובה אמר אל-אחמד: "נמשיך לדאוג לאסירים. הם אינם טרוריסטים. עובדה ששר הביטחון גנץ נתן הרשאה לבנקים לפתוח חשבונות עבורם. מרוואן ברגותי אינו טרוריסט; שמעון פרס ומנהיגים ישראלים נפגשו איתו".

דיכטר השיב: "מרואן ברגותי נשפט ל-5 מאסרי עולם על רצח 5 ישראלים. זהו רב מרצחים ולא איש של שלום. מעבר לכך, אם זוהי נקודת המבט של הפלסטינים על מי שרצחו עשרות ילדים וזקנים, אנחנו בבעיה".

עוד אמר אל-אחמד כי "הרשות הפלסטינית נלחמת בטרור". על כך השיב דיכטר: "בכל שנות הרשות הפלסטינית, אין ולו מקרה אחד שבו מחבל שרצח ישראלים נחקר ברשות והועמד לדין או נשפט למאסר אותו הוא מרצה בכלא פלסטיני. כך לא נלחמים בטרור".

עזאם הוסיף: "הכיבוש הישראלי חייב להסתיים, והוא יסתיים. ירושלים היא בירת פלסטין". עם זאת, ציין כי על ישראל והפלסטינים לחיות בשלום זה לצד זה, אולם ללא תיווך וחסות של ארצות הברית.

ח"כ דיכטר תהה: "האם אנחנו חיים באותו האזור? קשה לשתף פעולה עם מי שמשלמים מדי חודש משכורת של 3,500 יורו לרוצחים מורשעים. דיכטר פנה לחבר הפרלמנט הצרפתי שהשתתף בדיון, ג'וליאן לה-פריר, ותהה: "מה היתה צרפת עושה לו היה מסתבר לה שקרלוס "התן", רב המחבלים הנודע היושב בכלא הצרפתי, מקבל מהרשות הפלסטינית משכורת על היותו רב מחבלים?".

עוד הדגיש דיכטר כי ישראל לא תאפשר לרצועת עזה להפוך בתמיכת איראן ל"לבנון 2", באמצעות שיפור יכולות ההתעצמות וירי הטילים מצד החמאס.