הנשיא לעובדים הסוציאליים: אתם בחזית

על רקע ההסכם שנחתם, נשיא המדינה נפגש עם שר הרווחה ונציגי העובדים הסוציאליים להוקיר את פועלם.

ערוץ 7 , ב' באב תש"פ

הנשיא לעובדים הסוציאליים: אתם בחזית-ערוץ 7
נשיא עם שר הרווחה ונציגי העובדים הסוציאליים
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיים היום (חמישי) מפגש הוקרה והערכה לפועלם של העובדים הסוציאליים לאחר ההכרזה על תום שביתתם ולאחר שהושג הסכם עם משרד האוצר על תנאי השכר של העובדים.

במפגש לקחו חלק שר הרווחה איציק שמולי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני, דפנה ארליך עובדת סוציאלית העובדת עם קשישים בלשכת בית הכרם, ניצה קמיל, רכזת עוצמה טיפול בעוני והדרה, ואסף משיח, עובד סוציאלי לחוק נוער לב השרון. על פי ההסכם, מבנה השכר ישודרג וכל עובד יקבל "מענק קורונה".

הנשיא העלה על נס את עבודת הקודש שעושים העובדים הסוציאליים, במיוחד בימים אלו, והביע את הערכתו על מציאת הפתרון.

בדבריו הביע הנשיא את דאגתו במשך ימי השביתה ואמר: "בשבועיים האחרונים, דאגתי עד מאד, ממש חששתי. שאלתי את עצמי, מי ידאג עכשיו לנוער בסיכון, לילדים נפגעי תקיפה מינית, לנשים הסובלות מאלימות, לקשישים בבתי האבות, למתמודדי הנפש, לחוסים, לאנשים החיים עם מוגבלויות. שאלתי את עצמי, מי יקשיב עכשיו למצוקותיהם של אלו שנגיף הקורונה פגע בהם מבחינה רפואית או כלכלית, מה יקרה לחוליות החלשות בחברה שלנו, כאשר אתם אינכם שם, ברגעי משבר מורכבים כאלה. אני יודע שכאנשים המקדישים את חייהם לסיוע, לבניין החברה, לטיפול, להקשבה, הבחירה לשבות היא בחירה קשה. אבל אתם חשתם שהגיעו מים עד נפש."

הנשיא ברך על ההסכם שהושג ואמר: "אני שמח על ההבנות וההסכמים, שנוגעים לשכר שלכם ובמיוחד למוגנוּת שלכם. עובד סוציאלי לא צריך לחשוש לחייו. עובדת סוציאלית צריכה להשתכר בכבוד, ולא להזדקק בעצמה לשירותי הרווחה. ההבנות שהגעתם אליהם עם האוצר מצביעות על כך שהעשייה שלכם חשובה לנו, והיא נמצאת גבוה בסולם הערכים של החברה הישראלית."

"בימים אלו של מאבק בנגיף הקורונה, אתם העובדים והעובדות הסוציאליים, נמצאים בחזית. אתם עובדים חיוניים, אתם יחידות הטיפול הנמרץ והמחלקות הפנימיות, של החברה הישראלית, במיוחד בתקופת משבר. בלעדיכם לא ננצח את המערכה. המטופלים שלכם זקוקים לכם, אנחנו זקוקים לכם," הוסיף הנשיא והודה לעובדים על עבודת הקודש שהם מבצעים יום יום ושעה שעה למען החברה בישראל.