הרב דוד יוסף
הרב דוד יוסףצילום: פלאש 90

חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב דוד יוסף פרסם היום (חמישי) קריאה לתלמידיו בה הבהיר כי אדם שאינו חובש מסכה במרחב הציבורי יש לו דין רודף.

"אני פונה לציבור שלנו כל יהודי שומר תורה ומצוות חייב ממש על פי דין תורה לשמור על הכללים. לא לצאת בלי מסיכה, לשמור מרחק והיגיינה, במיוחד להקפיד על הנושא של מסיכה.

בדבריו הסביר כי שוטטות ללא מסכה עלולה לפגוע קשות באוכלוסיה המבוגרת. "אנחנו צריכים להבין אם בן אדם צעיר חושב 'לי זה לא מסוכן', אנחנו צריכים לדעת שמסתובבים בתוכנו הרבה אנשים מבוגרים, ואם חלילה אחד מדביק את השני והשני את השלישי וזה יגיע לאנשים מבוגרים יש פה עניין של פיקוח נפש ממש".

"כבר איבדנו הרבה תלמידי חכמים גדולים, כל יום שומעים שעוד אנשים מתים, יש פה שאלה של אדם שלא לובש מסיכה אפשר להגדיר אותו רודף ממש, הוא כמו פצצה".

בקריאתו הבהיר כי על אדם שאינו חש בטוב ללכת להיבדק. "אני עצמי הייתי בבידוד, צריך לקיים את ההוראות כי עיננו הרואות שאנשים נמצאים בבידוד, תוך כדי הרבה מהם נמצאים חולים. לכן שוב מדובר פה באדם שלא מבצע זאת, הוא על חשש רודף, אי אפשר להתעלם מכך שחיים בתוכנו אנשים מבוגרים".

"דבר נוסף, אם מישהו מרגיש לא טוב, חייב ללכת להיבדק. חייב לדעת את מצבו, כדי לדעת אם הוא רק בבידוד או שייתכן שהוא גם חלילה יכול להדביק אנשים. על פי דין תור, כל אחד חייב לשמור על כל הכללים, ובע”ה נתפלל שיסיר מתוכנו כל נגע וכל מחלה", הוסיף.