הח"כים על שפת הכנרת
הח"כים על שפת הכנרתצילום: דוברות

חברי הכנסת עודד פורר, אופיר כץ, יעקב אשר, אופיר סופר וינון אזולאי השיקו היום (חמישי) במלון חוף גיא את השדולה למען העיר טבריה יחד עם ראש הועדה הקרואה שמעון (מוני) מעתוק ובעלי עסקים מתחום התיירות בעיר.

העיר שסובלת ממצב סוציואקונומי נמוך ומבעיות ניהול לאורך שנים ארוכות הגיע למשבר הקורונה כשהתיירות הנכנסת אליה מבוססת על תיירות מחו"ל.

כתוצאה מכך, הפגיעה בפרנסת תושבי העיר דרמטית ומחייבת סיוע ממדינת ישראל, אחרת כל ענף התיירות עליו מבוססת הכנסת התושבים והעירייה תקרוס.

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יו"ר השדולה, ציין "טבריה צריכה להיות היהלום שבכתר. אין עוד עיר עם כזו היסטוריה ופוטנציאל לא ממומש. כדי לעשות זאת צריך להתאחד סביב הדרישה לתכנית לאומית שתכלול השקעה בתשתיות, מענקים וסיוע לעסקים ומתן תמריצים לתיירות פנים וחוץ. בהשוואה לאילת טבריה מקופחת בפטור ממע"מ, במענקים ובתמריצים לתיירים. הגיע הזמן להשוות את הסיוע ולצאת לדרך חדשה. השדולה תפעל בכנסת ומול הממשלה למימוש החזון"

ח"כ אופיר כץ (הליכוד) המשמש גם הוא כיו"ר השדולה, הוסיף "כנבחר ציבור שחרט על דגלו את הפעילות למען קידום ופיתוח הפריפריה, כתושב הצפון וכישראלי- אני שמח לחנוך יחד עם חבריי את השדולה למען העיר טבריה. בתחילת חודש יוני, הגעתי לכאן לפגישה עם נציגי ענף התיירות בעיר, הם סיפרו לי על הקשיים והאתגרים של העיר, ולקחתי על עצמי את האחריות לעזור ולשקם את טבריה.
מיד בתום הפגישה, שוחחתי עם יו״ר ועדת הכספים, גפני, ובקשתי ממנו לקיים דיון דחוף על מצב העיר. זמן קצר לאחר מכן קיימנו את הדיון והחלטנו כי תגובש תכנית רב שנתית פרטנית לעיר, שתסייע לפיתוחה ושיקומה".

"השדולה הוקמה מתוך רצון אמיתי לממש את הפוטנציאל הטמון בעיר המיוחדת הזו ולהעניק איכות חיים טובה יותר לתושביה. אני מתחייב להמשיך לפעול לחיזוק העיר מתוך תחושת שליחות עמוקה, ומתוך רצון אמיתי לסייע לעיר לשגשג ולהמשיך להיות אחת מן הערים הבולטות בישראל", הדגיש.

ח"כ ינון אזולאי (ש"ס), יו"ר השדולה, ציין אף הוא "העיר טבריה מייצרת תיירות לכל העדות ולכל המגזרים. משרדי הממשלה השונים הבינו שהעיר טבריה זקוקה לחמצן דחוף ולהנשמה ואנחנו חייבים להציל אותה. אני מתחייב כחבר בוועדת הכספים לעשות ככל יכולתי על מנת לסייע. אנחנו חייבים להציל את העיר הזאת למען התושבים, למען העסקים ולמען האחדות של כולנו."

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) סיפר: "כשהייתי ראש עיר בבני ברק הבנתי שמה שחסר לעיר זה באר נפט, קדחנו ומצאנו אותו בצפון העיר שם הקמנו קומפלקס מגדלי משרדים ותעסוקה, שמכניסים היום לקופת העירייה 70 מיליון שקל בשנה, לטבריה יש באר נפט, בדמות התיירות והמלונאות, אנחנו מחויבים לתת כתף כדי להרים את העיר על הרגליים".

ח״כ אופיר סופר (ימינה), תושב המושב טפחות הסמוך לעיר טבריה, בירך על הקמת השדולה למען טבריה, "אני שמח על העובדה שהדחיפה להקמת השדולה הגיעה מהשטח. כמי שגר בסמוך לטבריה וצורך חלק נכבד מהשירותים בעיר -אני חי ומרגיש את החשיבות למעורבות וסיוע ממשלתיים לעיר.
טבריה נמצאת בקבוצת סיכון כפולה מעצם היותה עיר מרוחקת בפריפריה - ומטבע הדברים עקב משבר המנהיגות הארוך בעיר היא הייתה מהראשונות להיפגע. ואנחנו חברי כנסת מסיעות שונות - נמשיך להיות כאן לשירותכם באחדות מלאה. בעוד כשבוע אבקר בעיר טבריה יחד עם ראש השר מיכאל ביטון ויו״ר הוועדה הקרואה בעיר ונבחן כולנו את הנושאים והצרכים השונים בעיר- ונפעל בכל כוחנו לסייע ככל הניתן".