ערן קליין ויצחק מאיר
ערן קליין ויצחק מאיר צילום: מתוך הקליפ

תשעת הימים כבר כאן, והפעם - המפיק המוזיקלי שבדרך כלל נחבא אל מאחורי הקלעים, בחר לצאת עם יצחק מאיר בדואט ווקאלי לרגל תשעת הימים. השיר הוא כאמור "נחמו נחמו עמי" של ר' שלמה קרליבך והמפיק הוא ערן קליין, המעבד, המפיק והרוח החיה שמאחורי רבים מזמרי המגזר.

"מעניין שהקורונה גורמת לאנשים להתכנס",אומר לי הזמר יצחק מאיר, "אבל כאן במקרה של ערן היא גרמה לו דווקא לצאת. הוא התכנס החוצה", הוא אומר בחיוך. "הוא הוציא עיבוד ל'נחמו', וכעת אני האומן-אורח שלו. התחלפנו בתפקידים".

קליין עצמו כותב על הרקע להקלטה: "רגעים מתוקים שאתה נוגע בלב. רגעים של דיבור מלב אל לב. אלו הם הרגעים שלה, של ירושלים. "דברו על לב… ירושלים". מה שנשאר לנו בינתיים זה לשיר לה - מעומק הלב". על החיבור המיידי עם מאיר, לו הפיק כבר 10 אלבומים, כותב קליין: "מה יותר מלשיר עם חבר שכל כך הרבה מסעות מוסיקה ולב עברנו יחד. אז קראתי ליצחק מאיר לכאן, לשיר לה יחד. נחמה. אמן".

גם מאיר עצמו שותף לתחושותיו של קליין, ואומר לי: "דווקא בתקופה הזו, שאין הופעות בגלל הקורונה, התכנסנו כדי לתת משהו מכל הלב, ולשמח אנשים אחרים שגם הם פרנסתם או איכות חייהם נפגעה. יש כאן משהו נורא טהור", הוא אומר.