סקוטי ווילבקין מול הפועל תל אביב, הערב
סקוטי ווילבקין מול הפועל תל אביב, הערבצילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

סימן לבאות? מכבי תל אביב, תעלה למשחקה הערב (חמישי) במסגרת סדרת רבע גמר הפלייאוף של ליגת העל בכדורסל, מול היריבה העירונית הפועל תל אביב, ללא אחד מהכוכבים הכי גדולים שלה - סקוטי ווילבקין.

הסיבה להיעדרותו של ווילבקין מהמשחק הערב היא מאחר שהושעה לפני זמן קצר על ידי בית הדין של איגוד הכדורסל, זאת בשל התפרצותו האלימה כלפי שופט במשחק השני בסדרת רבע הגמר שלשום.

כזכור, במשחק שהתקיים ביום שלישי האחרון בהיכל הדרייב-אין, אולמה הביתי של הפועל ת"א במסגרת משחק מספר 2 בסדרת רבע גמר הפלייאוף של ליגת ווינר סל, הורחק ווילבקין אחרי שהתפרץ על השופטים לאחר עבירה שביצע.

הרכז שמחזיק באזרחות טורקית כבר סחב עונש על תנאי בגין זריקת הבקבוק על אוהדי מכבי ראשון לציון בתחילת החודש, ועל כן החליט בית הדין של איגוד הכדורסל להחמיר איתו.

בדיון שנערך היום בעניינו, הוחלט כי הרכז יקנס ב-40 אלף שקל בנוסף להשעייתו ממשחק אחד וכן יסחוב עונש השעיה על תנאי ממשחק אחד נוסף וקנס של 50 אלף שקלים על תנאי.

החלטת בית הדין של איגוד הכדורסל לממש את עונש ההרחקה כבר במשחק הערב אליו מכבי מגיעה חבולה וחסרה, לא הייתה מובנת מאליה כשתובע האיגוד לא דחף למימוש העונש באופן מיידי.

כעת מגיעה מכבי למשחק המכריע הערב מול הפועל ת"א כשהיא מוכה וחבולה כשזו תחסר גם את יובל זוסמן המצויין שנפצע וייעדר מספר חודשים. כשהפועל ת"א שהשתחלה ברגע האחרון לפלייאוף, מהמקום השמיני והאחרון, נראית גם ככה הרבה יותר טוב ממנה, ההרחקה של ווילבקין יכולה אולי לסיים את העונה של מכבי ת"א בליגת העל הישראלית מוקדם מהצפוי ובאופן סנסציוני.