7 ברנז'ה:
יעל שבח סגרה מעגל ויונתן דובוב השתלט על אנדרדוס

הבלוגרית הדתייה בישרה לבנותיה שמצפה להן עוד אחות, נבו כץ מונה ליועץ ראש הממשלה, חגית משה חובקת נכד חדש. כל מה שקרה השבוע במגזר

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ב' באב תש"פ

יעל שבח בתרגיל החטיבתי
יעל שבח בתרגיל החטיבתי
צילום: דובר צה"ל

סגירת מעגל מרגשת התקיימה השבוע בעת שיעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד, השתתפה בתרגיל החטיבתי של חטמ"ר שומרון.

שבח השתתפה בתור חובשת מד''א בתרגיל שדימה חדירת מחבלים, מרדף אחר מחבלים ואירועים רבי נפגעים.

היא סיפרה ל-7 ברנז'ה: "זה היה מאוד מרגש להשתתף בתרגיל כזה כחובשת, במיוחד אחרי שבעלי היה אחראי על הרפואה פה ביישוב ואני בעקבותיו הלכתי ולמדתי להיות חובשת. אין סגירת מעגל גדולה מזו".

יעל שבח בתרגיל החטיבתי
צילום: דובר צה"ל

בלוגרית האינסטגרם הדתייה ענהאל שמואלי ובעלה עקיבא בחרו בדרך יצירתית לספר לשלוש בנותיהם שבקרוב תהיה להן עוד אחות קטנה. שמואלי אפתה לבנות עוגה והסבירה להן כי הצבע מתחת לשכבות הקצפת יחשוף את מין היילוד. הם מוכרים לי: כן כן, עקיבא וענהאל הם שושי ושושה, שהשתתפו בעונה 2 של המירוץ למיליון.

מנהל הגולה יונתן דובוב וחבורות אנדרדוס נפגשו השבוע כדי לצלם את המערכונים לקייטנה הדיגיטלית "קיץ עד הבית" ולא שכחו לצלם סלפי. תיעוד הסלפי התגלגל עד למדור 7 ברנז'ה. דובוב מסר ל-7 ברנז'ה: "מאז שהדרכתי בקייטנת 'נופש וגיל' לא יצא לי להשתלט על חבורה מופרעת כל כך".

יונתן דובוב וכוכבי אנדרדוס
צילום: באדיבות המצולם

הסופרת הדתייה יהודית קגן העפילה לגמר "פרס גפן" בקטגוריית הסיפור הקצר. את סיפורה "רוח קדים" היא ביססה על סיפור בניית יריחו בידי חיאל בית האלי בימי אחאב. בקטגורית ספרי מקור במד"ב מועמד ספרו של הרב חיים נבון "חופשי זה". קגן ל-7 ברנז'ה: "אני שמחה שקהילת קוראי הפנטזיה בארץ בחרה בסיפור המבוסס על תנ"ך ועל מדרשים כאחד הסיפורים הטובים של השנה".

יהודית קגן
צילום: באדיבות המצולמת

יועץ התקשורת הסרוג נבו כץ מונה ליועץ החקיקה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא מחליף את היועצת רבקה פאלוך שתתמקד מעתה בייעוץ לענייני המגזר החרדי. בונוס למינוי: שלט ללשכה שלא היה מבייש חבר כנסת או שר בממשלה.

השלט החדש בכניסה ללשכה
צילום: ללא

תלמידי מחזור ל"ב במכינת בני דוד בעלי קיימו ערב סיום שנה לקראת היציאה לחופשת בין הזמנים במסגרתו ערכו סיומי מסכת וצוות הר"מים סיכם את השנה. מזכרת קטנה: התלמידים שמתגייסים לצה"ל קיבלו ספר מתנה לקראת הגיוס.

הרב אלי סדן ומחזור ל"ב 'בני דוד' עלי
צילום: בני דוד

ביוזמת עמותת "כשושנה" ובשיתוף מוא"ז שומרון והיישוב אלון מורה, התקיים כנס נשים לזכרה של שושנה מסיקה. השנה, עקב נגיף הקורונה, הערב התקיים עם מספר מצומצם של משתתפפות במתחם "הגולה" בפ"ת ומאות צופות בזום מהארץ ומהעולם. מה פספסתן? ריאיון של הרב שמואל והרבנית טובה אליהו עם העיתונאית רבקי גולדפינגר, הרצאה של אלישבע גרוניך ומופע של בני הזוג עדן הראל ועודד מנשה.

הרב שמואל והרבנית טובה אליהו מתראיינים לרבקי גולדפינגר
צילום: באדיבות המצולם
יונתן דובוב, רבקי גולדפינגר, עדן הראל ועודד מנשה
צילום: באדיבות המצולם

הרב ד"ר דניאל טרופר עבר להתגורר בעיר בית שמש וזכה השבוע לקבלת פנים מיוחדת מלא אחרת מאשר ראש העיר בית שמש עליזה בלוך שאף העניקה לו את סיכת העיר. אבא של? באחרונה הפך הרב טרופר להיות גם "אבא של" של שר התרבות חילי טרופר.

עליזה בלוך מקבלת את פניו של הרב דניאל טרופר
צילום: דוברות

ד"ר להבית אקרמן מגבעת שמואל הוזמנה לטקס חגיגי לרגל קבלת אות הוקרה על תרומתה למרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא) ותמיכתה בצוות בית החולים, במהלך הגל הראשון בקורונה. ד"ר אקרמן העניקה במהלך הקורונה 150 טיפולי עור ויופי ללא תשלום לאנשי הצוות בביה"ח. 7 ברנז'ה מוסרים: שירבו כמותך.

מימין סיגל אדר, להבית אקרמן ואסנת לבציון קורח
צילום: יח"צ ביה"ח שמיר

לסגנית ראש העיר ירושלים חגית משה ולבעלה איציק נולדה נכדה בשעה טובה. הבת הנוספת במשפחה היא בתם של מעיין וארנון. 7 ברנז'ה מאחלים: מזל טוב כמובן.

-----

הייתם באירוע מעניין? פגשתם את החברים מהשבט? רוצים לעדכן על מינוי חדש או פפארצי מגזרי? עדכנו אותי במייל yonatan@a7.org ונפרסם לכולם באתר ערוץ 7.