אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

ראש המל"ל מאיר בן שבת, שר החינוך יואב גלנט, מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ופרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו סיכמו כי פעילות בתי הספר של החופש הגדול ופעילות הקיץ של משרד החינוך תימשך במתכונת הנוכחית (עד כיתה ד').

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר הערב (חמישי) את הסיכום, ופעילות הקייטנות בבתי הספר צפויה להימשך עד ה-6 באוגוסט, אלא אם יהיו שינויים בעקבות עלייה בתחלואת הקורונה.

מוקדם יותר היום פרסם משרד החינוך את המתווה שיאפשר את פתיחת שנת הלימודים הבאה ב-1 בספטמבר.

בתיאום עם משרד הבריאות והמל''ל הוחלט כי גני הילדים ילמדו שישה ימים בשבוע, ותלמידי כיתות א'-ג' ילמדו לפחות חמישה ימים בשבוע ויהיו בהן עד 18 תלמידים בכיתה.

תלמידי כיתה ד' ילמדו ארבעה ימים בבית הספר ועוד יום למידה בזום, עד 18 תלמידים בכיתה. תלמידי כיתות ה' עד י"ב ילמדו יום או יומיים בשבוע.

במשרד הבריאות סבורים שאין צורך לחלק ילדים עד גיל 6 לקפסולות, לאור הנתונים ולפיהם שיעור התחלואה בקרב ילדים הינו נמוך. כמו כן התברר כי ילדים, בעיקר בגיל הרך, מדבקים פחות מאשר ילדים גדולים ומבוגרים.

המורים וצוותי הוראה יעבדו כרגיל, כולל שעות פרטניות ושעות שהייה כמו בדיקת מבחנים, הכנת מערכי שיעור ועוד.

גלנט: אין הצדקה לסגירת מוסדות חינוך

אתמול נאם שר החינוך יואב גלנט במליאת הכנסת והתייחס לניסיונות להביא לסגירת מערכת החינוך בשל חשש להדבקה גדולה של קורונה.

גלנט פירט את נתוני התחלואה הנמוכים בבתי הספר והגנים של החופש הגדול – ואמר, "אמשיך להיאבק למען התלמידים, המורים וההורים. מערכת החינוך היא עוגן של יציבות בעבורם ובעבור המשק הישראלי. אני פועל מתוך אחריות לאומית ומתוך ראייה כוללת של מערכת החינוך, מערכת הבריאות והכלכלה".

"מערכת החינוך תחת הנהגתי אינה עוסקת בהערכות כלליות אלא באיסוף נתונים, בהפקת משמעויות ובקבלת החלטות בהתאם. כל תלמיד שנדבק מתועד וסביבתו נבדקת בצורה יסודית", הוסיף השר.

לדבריו, "במהלך החודש האחרון עקבנו בדריכות אחר נתוני ההדבקה במערכת החינוך ומהמידע המצוי בידינו עלה כי שיעור התחלואה בציבור הכללי גבוה פי 3 מאשר בקרב הילדים בבתי הספר של החופש הגדול. שיעור הילדים החולים נמוך משמעותית מחלקם באוכלוסייה. לרוב מקור ההדבקה בקרב שכבות הגיל הללו התברר כחיצוני למוסדות החינוך".

"הנחיותיו המחמירות של משרד החינוך, בשכבות הגיל הללו, הביאו לביצוע מספר שיא של בדיקות ועם זאת, לא נמצאו מקרי התפרצות נרחבים. בתקופה מורכבת זו, אני שוקל את הדברים בכובד ראש מתוך אחריות לאומית ותוך הסתכלות על החינוך, על הכלכלה ועל הבריאות".

"בעת הזו עמדתי היא כי יש להמשיך את קיום בתי הספר והגנים של החופש הגדול כמתוכנן, בשבועיים הקרובים", סיכם שר החינוך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו