אהוד בנאי:
כבר שלושים שנה אני כותב את אותו שיר

אהוד בנאי מספר לפודקאסט 'שיר אחד' של כאן - תאגיד השידור ישראלי על השיר 'מהרי נא', ובדרך מגלה לנו את הסוד של יצירה מוזיקלית.

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , ב' באב תש"פ

"כבר שלושים שנה אני כותב את אותו שיר בווריאציות שונות", אומר אהוד בנאי בפודקאסט המצליח, "בכל פעם מנקודת זווית אחרת".

היום אין כמעט בן אדם במדינה שלא מכיר את אהוד בנאי, אבל מעטים יודעים על הדרך הארוכה והקשה שעבר. הזמר המצליח שחגג השנה 67 אביבים ואת אלבומו ה-13, 15 אם נחשיב את אלבום ההופעה והאוסף, בגיל שלושים עוד שכב על הספה בבית הוריו.

"חשבתי שאני כותב על משהו מאוד אישי", אהוד מספר בפודקאסט 'שיר אחד' של כאן הסכתים, "ולא קלטתי עד כמה אני קולע לסיטואציה שהרבה אנשים עוברים. צעירים אחר צבא נוסעים לחו"ל וחוזרים, מחפשים את דרכם, מגיעים לגיל שלושים ועדיין זה לא קורה".

השיר שאהוד מדבר עליו הוא "מהרי נא", הידוע גם בכינויו 'הילד בן 30'. "פתאום הבנתי שכמעט כל השירים שלי, ודווקא הישנים ביותר, אני כאילו חי אותם. קשה לי להסביר. זה מטען שעם השנים קורה. היום, כשאני שר על הילד בן שלושים, אני חושב על הבנות שלי".השיר נכתב על פני למעלה מעשור, תחילתו בשנת 84 עוד לפני הפריצה המיוחלת, וסופו בשנת 96 עם הכנסת אהוד באופן סופי לפלייליסט הישראלי. כניסה על מנת שלא לצאת משם בשלושים וארבע שנים הקרובות, והיד עוד נטויה...

"הרגע הזה שאתה כותב שיר שבא לגמרי מתוך החיים שלך" מדייק אהוד את הקסם שקרה בשיר הזה, "שאתה הילד בן שלושים, הזיכרון שלך עם אמא בלילה האחרון בחייה, כשאתה קורא לבת שלך על שמה ואז הרגעים האלו הופכים לשירים ויוצאים לחיים של אנשים אחרים, ואז הם הילד בן שלושים, והאמא הופכת להיות האמא שלהם".

"אולי זה הסוד הגדול של יצירה מוזיקלית" הוא מסכם ובכך גם מסכם את העונה הנוכחית של אחד ההסכתים המצליחים בישראל, "בשביל זה אנחנו פה. לקחת את הדברים האלו, שבחלקם יכולים להיות גם רגעים קשים, או רגעים יפים, לא משנה, ולהפוך אותם לשיר. ככה החיים נכנסים לתוך השיר, והשיר נכנס לתוך חיים אחרים".