הפגנת השמאל מול בית ראש הממשלה איתן אלחדז/TPS

שתי הפגנות, האחת של מתנגדי ראש הממשלה בנימין נתניהו והשנייה של תומכיו מתקיימות הערב (חמישי) סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים.

מאות בני אדם הגיעו לכל אחת מההפגנות. המשטרה חסמה את הרחובות באזור והקימה אזור חיץ בין שתי ההפגנות כדי למנוע חיכוך בין הצדדים.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, הגיע לירושלים כדי לעמוד מקרוב אחר פעילות כוחות המשטרה בשתי ההפגנות. לאחר ששוחח עם המפקדים והשוטרים במקום אמר מ"מ המפכ"ל: "תפקידנו לאפשר את חופש המחאה לכל אזרח באשר הוא בהתאם להוראות החוק. מחובתנו לפעול למימוש זכויותיו האזרחיות של כל אזרח מכל קצוות קשת של החברה בישראל וכך אנו עושים מזה תקופה ממושכת, כמעט מדי יום.

''מנגד שלום הציבור וביטחונו עומדים מעל לכל, לכן לא נאפשר אלימות, ונדליזם או פגיעה בשוטרים ואזרחים. אני קורא למפגינים לשמור על המחאה נקייה מאלימות והפרות סדר, להישמע להוראות השוטרים ולא לתת למחאה להידרדר למפגן אלימות והפרת חוק", הוסיף כהן.

במסיבת עיתונאים הערב התייחס ראש הממשלה נתניהו להפגנות האלימות שהיו בימים האחרונים, ואמר ''אל תביישו את סמלי המדינה כפי שראינו במופע המביש מול הכנסת, אל תביאו את המדינה לאנרכיה, אל תתקפו שוטרים שעושים את עבודתם. אני רוצה לומר לשוטרים ולשוטרות, תודה רבה לכם''.