שמו של אלוף מכהן צורף לעצומה פוליטית. צה"ל: ''אין לו קשר לעצומה''

שמו של מוטי ברוך, מפקד הגיס המטכ"לי, מתנוסס על עצומה הדורשת לחקור את פרשת הצוללות. בצה''ל מבהירים כי האלוף לא ידע על כך.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' באב תש"פ | עודכן: 11:31

מוטי ברוך
מוטי ברוך
צילום: דובר צה"ל

שמו של האלוף מוטי ברוך, מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים בזרוע היבשה ומפקד הגיס המטכ"לי, מתנוסס על עצומה של אנשי ביטחון לשעבר הדורשים להקים ועדת חקירה ל''פרשת הצוללות''.

בצה''ל מכחישים בתוקף שהאלוף ברוך חתם על העצומה. דובר צה''ל מסר: ''לאלוף מוטי ברוך אין קשר לעצומה הנ״ל. ניסיון לקשור את שמו לנושא או לעצומה פסול ומשולל כל יסוד של אמת".

עצומת השמאל פורסמה הבוקר (שישי) בעיתון ידיעות אחרונות, תחת הכותרת ''לפרשה הזו אסור לשקוע במצולות''.

שמו של מוטי ברוך בתחתית המודעה
צילום: מתוך ידיעות אחרונות

''5,765 קצינים ומפקדים דורשים ועדת חקירה לפרשת הצוללות עכשיו", נכתב בעצומה. ''כאזרחים שתרמו שנים ארוכות לביטחון המדינה, בצה''ל, בשב"כ, במוסד ובמשטרת ישראל, אנו דורשים להקים ועדת חקירה שתחקור את כל המעורבים ברכש הצוללות וכלי השייט מגרמניה, ובמתן האישור למכירת הצוללות המתקדמות למצרים''.

עוד נכתב כי ''פרשה זו נוגעת בנושאים הביטחוניים האסטרטגיים ביותר לישראל וחובה שהיא תיבדק באופן היסודי ביותר''.

הביטחוניסטים משמאל פונים במודעה אל ראש הממשלה עצמו, וכותבים: ''בנימין נתניהו - אם הכל נעשה כשורה אתה יותר מכולם אמור לדרוש חקירה שתנקה אותך''.

תנועת "אם תרצו" הגיבה: "אנו קוראים לאלוף ברוך למשוך את שמו מהעצומה ולהתנצל בפני חיילי צה''ל ואזרחי ישראל על השימוש הפוליטי שבחר לעשות בעודו לובש מדים, דבר המנוגד לפקודות הצבא. אנו קוראים לרמטכ"ל לזמן את האלוף לשימוע מיידי. די לפוליטיזציה בצה"ל".

כאמור, צה''ל מכחיש כי האלוף ברוך חתם על העצומה וטען כי ''ניסיון לקשור את שמו לנושא או לעצומה פסול ומשולל כל יסוד של אמת''.