המחאה נגד חוק טיפולי המרה
השר אמסלם: לא אעביר חוקים בוועדת השרים

השר דודי אמסלם הודיע כי אין בכוונתו להעביר השבוע חוקים בוועדה, למעט חוקים דחופים הקשורים בקורונה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באב תש"פ

דוד אמסלם
דוד אמסלם
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר הדיגיטל הלאומי והשר המקשר בין הממשלה לכנסת, חה"כ דודי אמסלם המשמש גם כבעל זכות הוטו בוועדת השרים לחקיקה, הודיע היום ליו"ר הוועדה, שר המשפטים אבי ניסנקורן, כי אין בכוונתו להעביר השבוע חוקים בוועדה, למעט חוקים דחופים הקשורים בקורונה.

זאת בעקבות הפרת הסיכום שהושג בוועדת השרים בנוגע לחוק טיפולי ההמרה שאושר השבוע בכנסת בקריאה טרומית.

לדברי השר אמסלם "שיתוף הפעולה בין המפלגות בקואליציה בנוי על אמון, אולם כאשר זה מופר קשה להמשיך לעבוד ביחד. המקרה השבוע היה חמור במיוחד ומעיב על יחסי העבודה בינינו".

שר המשפטים הגיב לדברי השר אמסלם "שיתוף פעולה אכן בנוי על אמון. לכן תמוהה בעיני ההחלטה של הליכוד להפר משמעת קואליציונית לטובת פגיעה בשלטון החוק על ידי חקירת שופטים בישראל.

תמוהה גם ההחלטה להפר את ההסכם הקואליציוני בנושא התקציב, בתקופה בה האזרחים צריכים ודאות כלכלית. המאבק בקורונה תוך שמירת זכויות האזרח והטיפול במשבר הכלכלי, אלו באמת הנושאים המרכזיים. אני מצפה ששותפים יפעלו בכל עת באמינות ובשיתוף פעולה. כחול לבן תישאר מצפן שפוי וערכי".

מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה טרומית את הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה, שיזמו חברי הכנסת ניצן הורוביץ (מרצ) ומרב מיכאלי (העבודה). ההצבעה הסתיימה עם רוב של 42 תומכים מול 36 מתנגדים.

גם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה (הליכוד) וח"כ מיכל שיר ממפלגתו נמנו עם התומכים בהצעת החוק. בנוסף להם, יותר מעשרה חברי כנסת מהליכוד נעדרו מההצבעה, אף שנכחו במשכן הכנסת. למרות אישור הצעת החוק בקריאה טרומית, הסיכוי שהחוק יקודם בשלוש קריאות - נמוך ביותר.