גדרות בקיסריה סביב ביתו של נתניהו

בקיסריה הוצבו סביב ביתו של רה"מ גדרות על מנת לתחום את הרחוב והשכונה כולה אם תתקיים מחר הפגנה במקום.

ערוץ 7 , ג' באב תש"פ

גדרות בקיסריה סביב ביתו של נתניהו-ערוץ 7
בנימין ושרה נתניהו
Photo by Hadas Parush/Flash90

גדרות הוצבו מחוץ לביתו הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה, זאת בעקבות חשש כי פעילי שמאל מתכוונים להפגין גם מול הבית בקיסריה.

באתר "חדשות קיסריה" צוטטו השכנים "אנחנו מרגישים כמו במחנה אנצאר בלבנון. הם הביאו טרקטור להוריד את כל המחסומים וסוגרים את רחוב הדר ואותנו ביחד".

"זה לא מחנה פליטים, זה גם לא אחד מגבולות המדינה. זהו רחוב קטן ושקט בקיסריה, שבן לילה הפך למבצר ממוגן, מבלי שאף אחד מהגורמים הרשמיים במדינה או בקיסריה טרח להודיע, ולו במילה או במשפט, לדיירי הרחוב ההמומים, כי מהיום ואילך הנוף הנשקף מבתיהם יהיה גדרות תיל וההליכה לים לא תתאפשר יותר", נכתב באתר.

במחאה שהתקיימה הלילה מול מעונו של נתניהו בירושלים נעצרו 55 מפגינים. במהלך הלילה הודיעה המשטרה כי בהפגנה אותר חולה קורונה, אולם בהמשך חזרה בה ואמרה כי אותו אדם - שלכאורה היה חולה מאומת, סיים את תקופת הבידוד שלו.

המשטרה נערכת להמשך הפגנות בלפור שצפויות להימשך גם מחר וקיים חשש ממהומות. "אנו נערכים מראשית המחאות על מנת לאפשר לכלל המפגינים להביע את מחאתם בצורה לגיטימית באזור כיכר פריז ורחוב עזה, ואלו התקיימו במשך מספר שעות", נמסר מהמשטרה. "אנו שבים ומדגישים, כי נפעל על מנת לאפשר לכל אדם את חופש הביטוי והמחאה, אך יחד עם זאת, לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי".