גובר החשש לביצוע פיגוע מצד חיזבאללה

ביממה האחרונה צה"ל בהערכות מוגברת בשל החשש כי ארגון חיזבאללה מתכנן להוציא פיגוע באזור הצפוני.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ג' באב תש"פ

מידע מודיעיני מעלה את האפשרות כי ארגון חיזבאללה ינסה לבצע פיגוע בקרוב באזור הצפון.

צה"ל הודיע כבר השבוע על תגבור הכוחות באזור ובוצעו מספר שינויים בפריסת הכוחות סמוך לגבול לבנון וכן פעולות נוספות המשרתות את המאמצים המבצעיים.

מצה"ל נמסר כי בהתאם להערכת המצב ולצורך המבצעי, יחסמו מספר צירים במרחב הגבול לתנועת רכבים צבאיים. בנוסף, במספר יישובים בודדים צפויים להיחסם דרכי גישה ונפתחו צירים חלופיים לתנועת התושבים.

נמסר כי בשלב זה אין הגבלות נוספות במרחב האזרחי בתנועה על הצירים ובאתרי תיירות בצפון, וישנה אפשרות להגבלת העבודה במספר מצומצם של שטחים חקלאיים סמוכי גדר.

"צה"ל מרכז מאמץ במשימת ההגנה על תושבי הצפון ונמצא במוכנות גבוהה לכלל התרחישים אל מול פעולות האויב וזאת תוך פגיעה מינימאלית בשגרת החיים האזרחית. צה"ל רואה במדינת לבנון אחראית לנעשה בשטחה", נמסר מצה"ל.

מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם אמר בפגישה עם ראשי רשויות בצפון היום: "המשימה המרכזית שלנו גם בימים אלו היא שמירה על ביטחונם של תושבי הצפון. אנחנו נערכים למגוון רחב של תרחישים ומקיימים הערכות מצב שוטפות, נמשיך וניערך על פי צורך להגנה ולפעולות מבצעיות ככל שידרשו. לצד ההיערכות המבצעית בגבולות, אנו עושים כל מאמץ לפגיעה מינימלית בשגרת החיים של תושבי הצפון ומתכוונים לאפשר לתיירות ולחקלאות שפורחות בעונה זו להמשיך ולהתקיים כסדרה".