חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

איש התקשורת והסטנדאפיסט חנוך דאום סיפר בטורו בעיתון ״ידיעות אחרונות״ על השבת שהגיעה לאחר השבוע העמוס שעבר עליו ועל רעייתו אפרת.

״אני מבקש לסיום לומר משהו שתמיד שמעתי רבנים אומרים, אבל השבוע הרגשתי אותו בכל מאודי: כוחה של השבת״, כתב דאום.

״בשבוע שעבר עבדתי כמו משוגע ועוד יותר ממני עבדה קשה אפרת. כל הסיפור של הספר החדש שיוצא מהבית שלנו לקוראים, ושטף הזמנות והתמודדות עם מגוון בלתי נתפס של דברים והכל תחת לחץ (משמח) של רוכשים - היינו באמת על סף אפיסת כוחות.

״אפרת עבדה סביב השעון, לא עצמה עין, כפשוטו ממש, במשך ימים רצופים. טירוף שאין לתאר. ואז הגיעה שבת. בלית ברירה עצרנו. איזו ברכה. איזו הצלה. זו הייתה אחת השבתות המתוקות והחשובות בחיי״.

דאום המשיך: ״העומס לא נגמר, אבל נאלצנו לבלום אותו ולפתע קיבלנו פרופורציה, נשמנו, הצלחנו להנות גם ממה שקורה, אפרת לבשה בגדי שבת, נחה בצהריים.

״אם לא היה האיסור ההלכתי לעבוד בשבת, המירוץ היה נמשך. אפרת לא הייתה עוצרת. אבל שבת. ואפרת הדליקה נרות ועצרה הכל ליממה. איזה אור גדול. איזו ברכה הביאה היהדות לעולם כולו, עם יום המנוחה הזה״.

דאום הוציא לאחרונה ספר חדש הנושא את שם מופע הסטנדאפ שלו: "החיים הם תקופה קשה".

על כריכת הספר נכתב: "לחנוך דאום יש טיקים בעיניים וכיפה בכיס. הוא הוציא מספר ספרים בעבר, חלקם הפכו לרבי מכר, אבל אף אחד מהם לא דומה לספר שאתם אוחזים בידיכם. חנוך דאום – החיים הם תקופה קשה, הוא ספר שנכתב מזרם התודעה, סוג של ביוגרפיה מטורללת ומחשבות על החיים – חיים אשר בעיני המחבר הם קצרים, אך לא קצרים מספיק".