נעצר חשוד בתקיפת המפגין בעוטף עזה

המשטרה עצרה צעיר מהדרום כבן 20 בחשד למעורבות בתקיפה וממשיכה לחפש אחרי מעורבים נוספים.

ערוץ 7 , ה' באב תש"פ

המטרה עצרה הלילה (ראשון) תושב הדרום, בשנות ה-20 לחייו, בחשד שהיה מעורב בתקיפת ודקירת המפגין ניר סהר בצומת ניר עם אמש, במהלך הפגנה נגד ראש הממשלה.

החשוד הועבר לחקירה בתחנת שדרות ויובא היום להארכת מעצר. במקביל, נמשכות הפעולות לאיתור המעורבים האחרים.

מחקירה ראשונית עולה כי קבוצה של צעירים שהתנגדו להפגנה, הגיעה למקום והחלה להתעמת עם המפגינים ואף דחפו והכו אותם. משטרת שדרות הוזעקה למקום.

אביו של הנדקר אמר לכאן חדשות, "הגיעו 3 מכוניות מכיוון שדרות, יצאו אנשים חמומי מוח. הם החנו את הרכבים בצד. אחד מהם פתח בריצה. הם ממש רצו ליצור מגע עם המפגינים, כלי חד בצוואר זה לא כדי להגיד שלום. הוא ממש ניצל בנס"

מארגני הדגלים השחורים הגיבו, "ההסתה של הנאשם מביאה לאלימות וגם תביא לרצח- אבל דבר אחד היא לא תעשה: לא נעצור עד שהמושחת יפנה את בית ראש הממשלה ויצעד לשם אדם הגון. נתניהו שלא עצר את ההסתה לרצח רבין מסית היום כנגד אזרחים, אנו יודעים מול מי אנו נאבקים- אנחנו ננצח".

השר אלון שוסטר אמר, "ניר סהר, המפגין שנדקר הערב בשער הנגב, היה תלמידי בעבר. ברגע ששמעתי על מעשה הנבלה, שוחחתי עם אמו ודרשתי בשלומו. אני מאחל לניר ולכל מי שהיה עמו באירוע הקשה הזה, רפואה שלמה בגוף ובנפש.

כל חבריי לממשלה, כל השרים, צריכים לגנות מיידית בכל תוקף את מעשי הבריונות כלפי מפגינים. אני דורש מהמשטרה לאתר מיד את תוקפיו ולמצות איתם את הדין".