המפגין שנדקר:
"ירקו, קיללו, ואנחנו עם ילדים קטנים"

ניר סהר שנדקר בהפגנה בצומת שער הנגב סיפר: "ניסינו להרגיע כי הילדים בכו. סיטואציה לא נעימה, התחילו לדחוף חבר טוב שלי, וגם אותי"

103FM , ה' באב תש"פ

ההפגנות נגד נתניהו בירושלים
ההפגנות נגד נתניהו בירושלים
צילום: Olivier Fitoussi /Flash90

ניר סהר, מפגין בן 40 שנכח אמש (שבת) בהפגנה בצומת שער הנגב, שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב-103fm וטען כי הותקף בברוטאליות על ידי מתנגדי ההפגנות התומכים בראש הממשלה בנימין נתניהו.

סהר סיפר כי בהתחלה ההפגנה הייתה רגועה, "באמת הכי 'סאחית', קטנה, משפחתית כזאת, שלטים 'נמאסתם', לא משהו יותר מדי. באתי עם הילד שלי כדי שיראה מה זה הפגנה, קצת לשחק את המשחק ה'כאילו' דמוקרטי הזה שאפשר למחות וזה בסדר. הייתה אוירה סבבה".

אך לדבריו בהמשך הערב ההפגנה השלווה הפכה לתקרית אלימה, "אירוע מבאס, מכוער והחיים לא מכינים אותך אליו".

כאשר סהר וחברו ישי התכוננו לפנות את העמדה בה התמקמו, הוא הבחין פתאום בקבוצת אנשים "באים מהצומת ואחד מהם בא ב'אטרף', קרע את השלט שהיה שם תלוי, ואז התחילו לדחוף את ישי חבר טוב מאוד כמו אח, גם אותי התחילו לדחוף. ירקו עלינו, קיללו – 'שמאלנים', 'מניאקים', 'כופרים', 'עוכרי ישראל', כל הדברים האלו הרגילים". לטענתו, התוקפים היו בעיקר צעירים בני 19-18 אך היו גם מבוגרים בני 50-40, "כל מה ניסינו לעשות זה להרגיע כי היו ילדים והילדים בוכים והאימהות שם 'עזבו אותו, די' בצרחות, סיטואציה לא נעימה".

סהר סיפר כי קבוצת התוקפים הקיפה את חברו ישי שהיה עם 2 ילדיו הקטנים, "התחלתי ללכת אליו מהר, פתאום הרגשתי איזו שהיא דקירה חזקה בצוואר מאחורה מחפץ. אני חייב להגיד היינו מוקפים באנשים שאפילו לא עצרתי להסתכל כי הייתי באטרף לבוא לעזור לישי, כי ממש דחפו אותו לכביש. ישי קבל מכות יבשות, אגרופים דברים כאלה", והוסיף כי הוא נדקר "בצוואר מאחורה. חלק אמרו לי שראו שם מברג חלק אמרו שראו שם מפתח שוודי. רק אחרי שזה הסתיים שמתי את היד וראיתי שיורד לי דם".

לאחר התקרית סהר ציין כי המשטרה ביקשה מהם להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה, הוא אמר כי אינו יודע מי היו חבורת התוקפים אך הוא סבור כי "זה חלק מההסתה. . אני חושב שאנחנו במדינה ש'שמאלן' זו קללה קשה, זה ממש קללה. אנחנו נורא אוהבים לשים את האנשים במשבצות ואפילו אני לא יכול להגיד שזה היה אירוע שהוא אומר משהו ואני מחזיר לו והוא מתלהט, זה לא מה שהיה. מה שהיה - הם באו לתת מכות, באו המיץ של הזבל באמת, חבר'ה שהם המיץ של הזבל".

לסיום, אמר המפגין: "אני חושב שבגדול האוירה אצלנו במדינה היא לא טובה. יכול להיות גם מהצד שלי, כנראה גם מהצד שלי, אבל מהצד השני זה מאוד אלים. אנשים עומדים וצועקים 'רק ביבי', מה זה אומר האמירה 'רק ביבי'? מעין 'סתום את הפה זו המציאות'. אני לא יודע מאיפה ההסתה באה, אבל זה לגמרי בא מלמעלה. אני לא חושב שהאירוע הספציפי הזה בא מלמעלה, לא. אני מקווה מאוד שלא מישהו שלח שכירי חרב של הליכוד ובאו לתת מכות, אני לא חושב שזה הסיפור. אבל ללא ספק, 'שמאלנים' זה מילת גנאי היום".