צילומי החזה לפני ואחרי
צילומי החזה לפני ואחרי צילום: דוברות איכילוב

נונה שטיינברג בת 64 מגן יבנה לא תיארה בחלומות הכי גרועים שלה שפעולות כגון קימה מכורסה, הליכה לחדרה בבית ואפילו התהפכות במיטה מצד לצד יביאו אותה לצורך להסדיר נשימה.

שטיינברג הגיעה לבירורים במחלקת כירורגיה חזה שבאיכילוב ולאחר בדיקות שנערכו לה, אבחן ד"ר עזאם שרבל שמדובר בשיתוק נדיר מאוד של עצם הסרעפת אשר גורם לקושי בנשימה.

"המשמעות של שיתוק כזה עבורי הייתה לחיות עם זה כל שארית חיי והמחשבה על כך הייתה קשה מנשוא. החלטתי שאני לא מוכנה לוותר ומשפחתי ואני התייעצנו עם צוות המחלקה התומך והמקסים כאן באיכילוב שהציע לי לעבור ניתוח נדיר מאוד שיכול לתקן את הסרעפת ולבטל את השיתוק ובאמצעות רובוט", סיפרה שטיינברג.

ד"ר פאר מיכאל מנהל מחלקת כירורגיה חזה שבאיכילוב ומחלוצי תחום ניתוחים פולשניים בגישה רובוטית בישראל מדגיש כי הניתוחים בגישה זו שינו את כללי המשחק. "טכניקה ניתוחית זו מהווה פריצת דרך למטופלים הסובלים משיתוק של הסרעפת. אם בעבר מטופל היה זקוק לשיקום ארוך אחרי פתיחת חזה בעזרת חתך אמצעי או צדדי הרי שהיום מדובר בניתוח זעיר פולשני עם קיצור שהייה בבית החולים עד 2-3 ימים בלבד".

השבוע עברה נונה בהצלחה גדולה את הניתוח הרובוטי שבו ד"ר עזאם בהנחייתו של ד"ר פאר ובפיקוח צמוד של ד״ר ואדים ניסנביץ - רופא בכיר במערך הרדמה, הצליחו לקבע את הסרעפת. כבר למחרת הניתוח נונה הצליחה לקום ממיטתה ולעשות הליכה בת כמה דקות ובהמשך השתחררה במצב מצוין להמשך מנוחה בביתה.