ישיבת הכותל מקיימת היום (א'), אירוע אחדות כלל ישראלי בשיתוף ערוץ 7 ובהשתתפות עשרות רבנים ודוברים מקשת העולם התורני: גברים ונשים, חרדים ודתיים-לאומיים, ספרדים ואשכנזים, יהודי ישראל והתפוצות.

במסגרת אירוע הלימוד, הדוברים והדוברות השונים יעסקו במגוון נושאים מענייני התקופה – אהבת ישראל, גלות וגאולה, בניין המקדש, בין אדם לחברו ועוד.

בחודשים האחרונים עובר העולם כולו והעם היהודי בפרט טלטלות רבות, אך השינויים והקשיים הרבים מביאים בכנפיהם הזדמנויות רבות. השימוש בזום שהיה זר לעולם התורה הפך לכלי טכנולוגי המשדר את בית המדרש לכל בית יהודי ברחבי העולם. סגרי הקורונה השונים רק חיזקו את עמוד השידרה התרבותי היהודי וחיזוק האחדות והיחד בעולם התורה והיהדות.

מעבירי השיעורים מגיעים ממגוון רחב של קהילות והשקפות תורניות בעם היהודי, הן בישראל והן בתפוצות. יחד, הדוברים השונים יעסקו בימי השבר והפירוד, בתפילה לבניין ורפואה לעולם באהבת חינם. הזויות הרבות והייחודיות של 190 אנשי תורה והוראה יביאו לידי ביטוי את המגוון הגדול של תורה והשקפות בעם.

"לקראת שבועות הפקנו אירוע אחדות וקבלת תורה עם למעלה מ-120,000 צפיות", מספר הרב ראובן טרגין, היוזם והאחראי על הפרויקט מטעם ישיבת הכותל. "כל השנה אנחנו עסוקים בהדגשת המייחד, חשוב שנדע להקדיש מספר ימים גם למאחד. אנו מצפים לשבור את השיא הקודם ולהגיע לחצי מיליון אנשים שיצפו ויחשפו לעושר הרוחני של עם ישראל השוכן לשבטיו".

כ-80 שיעורי תורה ברשת בעברית וכ-110 שיעורים באנגלית ימסרו על ידי רבנים ראשיים, רבני ערים, זקני ראשי הישיבות ואדמורי"ם, ראשי ישיבות, דוברים ומחנכים ביחד, באותו יום, בארץ ובעולם. השיעורים בעברית משודרים באתר ערוץ 7 ובדף היוטיוב של ישיבת הכותל.

ארגונים רבים וקהילות רבות שותפים לאירוע זה ובישיבה צופים למאות אלפי משתתפים באחדות גדולה סביב נושאים אלו ובתפילה גדולה שיבנה בית המקדש במהרה בימינו ושהקב"ה יהפוך לנו את ימי החורבן לימי ששון ושמחה.

"הכיסופים לבניין ירושלים דווקא בתקופות פחות פשוטות מתעצמים", מספר מנכ"ל מוסדות ישיבת הכותל סא"ל (במיל') מוטי ג'רבי. "העולם היהודי כולו מנסה להתאושש ממגפת הקורונה ואנחנו מבקשים לאחד ולהתאחד עם העולם היהודי כולו, בארץ ובתפוצות, סביב התורה, אהבת חינם ובניין ירושלים. לקראת ערב ט' באב בו נציין את חורבן הבית, אנו רוצים לשאת בשורה ותפילה לבניין הבית דווקא מישיבת הכותל הסמוכה למקום המקדש".

ראש ישיבת ההסדר הכותל הרב ברוך וידר: "בימים בהם אנו אבלים על גלות השכינה, חשוב לזכור כי שכינה זו נמצאת תמיד בבית המדרש, בקודש הקודשים ובירושלים - העיר שחוברה לה יחדיו ועושה את כל ישראל חברים. ישיבת הכותל מסמלת את חזרת השכינה והתורה לירושלים שבין החומות, כינוס תורני מפעים של יהודי כל העולם והגוונים הוא סמל ברור לגאולה הקרבה ולתקווה הגדולה דווקא מתוך הקשיים. מצבה של מדינת ישראל ושל יהדות העולם מורכב ביותר בתקופה האחרונה וכולנו מתפללים שאירוע מיוחד והיסטורי זה יביא לברכה גדולה ולרפואה שלמה לכל חולי עמנו והעולם כולו".