מקורבי נתניהו משתלחים:
מנדלבליט איבד כל רסן, החליט להפיל את ראש הממשלה בכל מחיר

מקורבי נתניהו: מנדלבליט איבד כל רסן, החליט להפיל את ראש הממשלה בכל מחיר ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באב תש"פ

מנדלבליט איבד כל רסן, החליט להפיל את ראש הממשלה בכל מחיר-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: Hadas Parush/FLASH90

מקורבי ראש הממשלה בנימין נתניהו תוקפים בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לאחר שהודיע לבג''ץ כי ועדת ההיתרים צריכה לבחון אם אשת ראש הממשלה שרה נתניהו היתה צריכה לקבל היתר לקבלת המימון לצורכי הגנתה המשפטית בתיק המעונות.

''תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג״צ היא עוד הוכחה לרדיפה ולתפירת התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו", אמרו מקורבי נתניהו. ''הניסיון של היועץ המשפטי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בנימוק מופרך חושפת את כוונתו האמיתית והלא מוסתרת- לפעול להחלפתו של ראש הממשלה.

''לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות. בכל פעם שחשש שהחלטה קודמת שלו תפגע בסיכוייו להרשיע בתיק הוא הפך את החלטתו ב-180 מעלות. כך לדוגמה, בשנת 2018 קבע מנדלבליט שחוק המתנות לא חל על תמיכתו של ספנסר במימון ההגנה המשפטית- וכעת, כשהוא חש שהחלטה זו תפגע ביכולתו להרשיע- הוא הופך אותה''.

מקורבי ראש הממשלה הוסיפו: ''מנדלבליט היה גם האיש ששלח את ראש הממשלה לועדת ההיתרים כדי לאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות- רק כדי לשלול ממנו את המימון כשהועדה אישרה שראש הממשלה יכול לקבל אותו.

"כל פעולות היועץ מלמדות שמטרתו למנוע מראש הממשלה לקבל משפט צדק. היועץ מנע מראש הממשלה את מימון הגנתו המשפטית, הוא מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג״צ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות ״מסמך ניגוד העניינים״ שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו״לשתק״ אותו, וכעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו.

''היועמ״ש איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים", תוקפים מקורבי ראש הממשלה.

כאמור, היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הודיע לבג''ץ כי ועדת ההיתרים צריכה לבחון אם אשת ראש הממשלה היתה צריכה לקבל היתר לקבלת המימון לצורכי הגנתה המשפטית בתיק המעונות. מנדלביט תהה אם 270 אלף דולר שקיבלה נתניהו מהווה טובת הנאה הניתנת למעשה לראש הממשלה עצמו ולפיכך יש צורך במתן היתר מהוועדה.