תיעוד מקניון מלחה:
אישה עוכבה לחקירה לאחר שסירבה להזדהות, ניסתה לחטוף טאבלט משוטרות וגידפה אותן

אישה לא חבשה מסיכה על פניה כנדרש וסירבה להזדהות. היא קיבלה דו''ח, הלכה לדרכה וחזרה כעבור דקות בניסיון לחטוף טאבלט מהשוטרות.

ערוץ 7 , ה' באב תש"פ | עודכן: 20:00

המשטרה פרסמה אחר הצהריים (ראשון) תיעוד מלא של מעצר האישה בקניון מלחה בירושלים, המוכיח כי האישה לא חבשה מסיכה וסירבה להזדהות על אף דרישת השוטרות שניגשו אליהו.

במשטרה אומרים כי התיעוד שהופץ ברשתות החברתיות ''אינו משקף את המציאות כלל ונועד להכפיש את השוטרות שפעלו במקצועיות''.

האירוע החל לאחר ששוטרים הבחינו באישה כשהיא לא עוטה מסיכה על פניה כנדרש בניגוד לתקנות. כאשר ביקשו ממנה להזדהות במשך מספר פעמים, היא סירבה, עד שלבסוף הזדהתה לאחר שהשוטרות הסבירו לה כי אינן מעוניינת לעכב אותה, בעיקר בשל העובדה כי נמצאת יחד עם ילדיה. לאחר שנרשם נגדה דו"ח היא שוחררה לדרכה למרות שגידפה את השוטרות.

לאחר מספר דקות, שבה החשודה אל השוטרות שכבר המשיכו בפעילותן, תוך שהיא שוב לא עוטה את המסיכה כנדרש על פניה, וניסתה לחטוף את מכשיר הטאבלט מידה של השוטרת. בשלב זה השוטרת הודיעה לאישה שהיא עצורה בגין תקיפת שוטר, ולאחר שהתנגדה למעצר, נאלצו השוטרות לאזוק אותה, כל זאת תוך שהאישה ממשיכה לגדף ולקלל את השוטרות לנגד עיניי ילדיה. בנה בן-14 עוכב גם כן לאחר שתקף את השוטרות.

כפי שניתן לראות בתיעוד המצורף ממצלמות האבטחה: השוטרות עטו מסיכות על פניהן, ואלו נתלשו מפניהן על ידי החשודה עת התנגדה למעצר.

לאחר שהובאה לתחנת המשטרה וטרם חקירתה, החשודה התנצלה בפני השוטרות על התנהגותה הפסולה, ולפנים משורת הדין, הוחלט לשחררה ללא נקיטת כל הליך פלילי נגדה.