פותחים את השמיים

משרד התחבורה גיבש תוכנית הפעלה: בידוד מקוצר של 5 ימים לנוחתים בישראל ובדיקת קורונה לפני הטיסה לנוסעים שיגיעו ממדינות "אדומות".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' באב תש"פ | עודכן: 23:00

עם מסיכות בשדה התעופה
עם מסיכות בשדה התעופה
צילום: ISTOCK

ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את שרת התחבורה מירי רגב להכין מתווה להפעלת הטיסות לקפריסין, יוון, ומדינות ירוקות נוספות.

בעקבות כך הנחתה שרת התחבורה את הצוותים המקצועיים במשרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית ורש״ת לסכם במהירות האפשרית עם משרד הבריאות והמל״ל את המתווה שיוצג בקרוב לאישור קבינט הקורונה.

על פי תוכנית ההפעלה שגיבשו במשרד התחבורה, יחולקו הנוסעים למדינות "ירוקות" ו"אדומות", כאשר נוסעים ממדינות "ירוקות" שהוגדרו עם תחלואה נמוכה יחוייבו ב-5 ימי בידוד בלבד עם נחיתתם, ונוסעים ממדינות "אדומות" יחוייבו בנוסף גם בביצוע בדיקת קורונה מקדימה טרם הטיסה.

בסביבת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים הדגישו כי המתווה יוצג לאישור ראש הממשלה לאחר אישורו ותיאומו מול שר הבריאות יולי אדלשטיין באמצעות עבודת המטה הנערכת בין מנכל"י התחבורה והבריאות, המועצה לביטחון לאומי ורשות התעופה האזרחית. ״הכוונה היא להכין את כל הרקע הנדרש על מנת למממש את הסיכום בין ראש הממשלה לשרה רגב, והכל בכפוף לנתוני התחלואה".

במשרד הבריאות בוחנים כעת את התוכנית שהוגשה לאישור וצפויים להעביר בקרוב את ההתייחסות המקצועית על מנת לגבש את המתווה הסופי להפעלת מערך הטיסות בצל הקורונה.