החלו השיפוצים בבית הרב קוק

ראש עיריית ירושלים משה ליאון: "החלטנו לחדש את בית הרב קוק כדי להביע את הערכתנו לדמותו של הרב שהביאה דורות של תלמידי חכמים".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ה' באב תש"פ

שיפוצים בבית הרב קוק
שיפוצים בבית הרב קוק
צילום: עיריית ירושלים

בית הרב קוק בירושלים נמצא כבר שנים רבות במרכזה של מחלוקת גדולה בין בית הדין הרבני להקדש "הועד הכללי". מצבו הפיזי של הבניין רעוע ומיושן מאוד כך שלא היה ניתן להשתמש בו בשל סכנת קריסה.

בימים האחרונים החלו עבודות שיפוץ בבית הרב קוק, ביוזמת ראש עיריית ירושלים משה ליאון ושר ירושלים לשעבר זאב אלקין.

עלות עבודות השיפוץ מוערכת במאות אלפי שקלים, והן נועדו לחזק את הבניין ולשפץ אותו כך שכבר בקרוב יוכלו לחזור לפעילות בבית הרב ולהשתמש במבנה העתיק.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר כי ההחלטה לשפץ ולחדש את בית הרב קוק היא חלק מחזון העירייה לשפץ ולשמר אתרים היסטוריים ומשמעותיים: "החלטנו לשפץ ולחדש את בית הרב כדי להביע את הערכתנו לדמותו ולתורתו של הרב קוק שהביאה דורות שלמים של תלמידי חכמים ירושלמים, בית הרב קוק הוא חלק חשוב מהנוף הירושלמי.

"המבנה העתיק שלו מסמל כל כך הרבה מורשת, היסטוריה, מסורת, ויהדות כך שאין אחד שלא מכיר אותו. הבית מסמל חיבור לתורה, חיבור לעשיה והכי חשוב חיבור לירושלים, תורתו של הרב קוק יחד עם תלמידיו וישיבת מרכז הרב מהווים חלק אינטגרלי משמעותי לצביונה ולאופייה של ירושלים", הוסיף ליאון.

משה ליאון
צילום: דוד וייל
צילום: דוברות ירושלים