רחפן. אילוסטרציה
רחפן. אילוסטרציה צילום: istock

רחפן של צה"ל נפל הערב (ראשון) בשטח לבנון במהלך פעילות מבצעית של כוח צה״ל בגבול לבנון.

בצה''ל מציינים כי אין חשש לשליפת מידע מהרחפן והעברתו לגורמים עוינים.

בימים האחרונים שומר צה''ל על דריכות גבוהה לאורך גבול הצפון, מתוך הנחה שחיזבאללה יבקש לנקום את מותו של פעיל הארגון בהתקפה מהאוויר בסוריה, שיוחסה לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש היום משרי הממשלה שלא להתבטא בנושא כלל.

שר הביטחון בני גנץ בפיקוד צפון טל עוז / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ ביקר היום (א') בפיקוד הצפון וקיים הערכת מצב בהשתתפות הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם, ראש אמ"ן אלוף תמיר הימן, וראש אמ"ץ אלוף אהרון חליווה.

בתום הערכת המצב אמר גנץ: "הגעתי לבחון מקרוב את ההיערכות של צה"ל נוכח המתיחות. התרשמתי מאוד מעומק הניתוח, ומאופן ההיערכות של כוחות צה"ל שפועלים בכלל המרחב של פיקוד הצפון.

''אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים, ואנחנו נמשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים שלנו שמקפלים בתוכם בעיקר את סוגיית אי ההתבססות האיראנית, אי העברת נשק מתקדם ומניעת התבססות כושר הדיוק בכל מקום במרחב, בין שהוא בסוריה ובין שהוא בלבנון''.

לדברי גנץ, "המצב בלבנון ובסוריה הוא מצב לא טוב, לא מבחינה כלכלית, לא מבחינת הקורונה, לא מבחינת התשתיות שלהם, אני מזכיר גם ללבנון וגם לסוריה שהן אחראיות על מה שקורה בשטחן ומשטחן. מדינת ישראל תדרוש את האחריות הזו.

"אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שיבחן אותנו - יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש", הוסיף גנץ.