אדם אריאל. ניצח את המשחק
אדם אריאל. ניצח את המשחק צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

לא פחות מ-5 פעמים נפגשו העונה הפועל ירושלים ומכבי ראשון לציון - בכולם ניצחו האדומים מהבירה, כולל אחד בחצי גמר גביע המדינה בכדורסל.

הערב (ראשון) הנקמה הושגה במלואה, ובצורה המתוקה ביותר והדרמטית ביותר. והאמת? בצדק רב.

שלשת ניצחון אדירה של אדם אריאל, 1.1 שניות לסיום המשחק, מזווית בלתי אפשרית שאושרה בעזרת הילוך חוזר במצב של שיוויון 97:97, העלה את מכבי ראשון לציון לגמר הפיינל-פור, בדיוק כמו שקרה לה לפני 14 שנים - כשהפסידה את כל משחקי הליגה מול ירושלים וניצחה בחצי הגמר בדרך לגמר הפיינל-פור, אז עם 66:65, הערב עם 100:97 מטורף.

וזה לא היה הדבר היחיד מטורף במשחק חצי הגמר הראשון של הפיינל-פור הערב שהתקיים בהיכל מנורה מבטחים, יד אליהו לשעבר, בתל אביב.

הכתומים מעיר היין פתחו את המשחק בסערה אדירה ועם פתיחת הרבע השני כבר הובילו בלא פחות מ-22 נקודות הפרש. אף אחד לא האמין שהמשחק יכול להיפתח.

41 נקודות מטורפות של הפועל ירושלים ברבע השלישי החזירו אותם למשחק ובגדול ואף העלו אותם לראשונה בערב ליתרון - הכל הלך לקראת רבע אחרון ומכריע.

הרבע האחרון נפתח בהחלפת סלים מצד לצד והחלפת היתרון מיד ליד, ראשל"צ הצליחה להשתלט לאחר מספר דקות על הקצב ופתחה פער קטן בן 5 נקודות. ג'רמי פארגו, שהגיע לירושלים ברגע האחרון במקומו של ג'ייקובן בראון שכבר חזר מפגרת הקורונה אך ביקש להשתחרר, היה גדול הערב ועשה בדיוק את מה שציפו ממנו בירושלים כשסחב את מחזיקת הגביע מהבירה לשיוויון 97:97 מדהימה.

אך אז, שלשת הסיום האדירה של אדם אריאל, משום מקום, 1.1 שניות לסיום הזמן החוקי סגרה את הסיפור - מכבי ראשון לציון שוב בגמר הפיינל-פור, בפעם השניה ברציפות. האם זה יסתיים שוב במפח נפש ותואר הסגנית כמו בשנה שעברה או אולי עם תואר היסטורי נוסף אחרי האליפות ב-2016?

הפועל ירושלים מפספסת הזדמנות היסטורית להפוך לקבוצה השניה בהיסטוריה של הכדורסל הישראלי שזוכה בטרבל אחרי מכבי ת"א. הפעם, ההיסטוריה וגם הפייבוריטיות לא עזרה להם.

פארגו שיכול היה להפוך לשחקן הראשון בתולדות הכדורסל הישראלי שזוכה באליפות עם שלושה מועדונים שונים, ייאלץ לסיים את העונה ללא אף תואר.