כהנא בביקור בבית אל: יש מכנה משותף גדול לציונות הדתית

חבר הכנסת ואל''מ במיל' מתן כהנא (ימינה) סייר במוסדות ישיבת בית אל, נפגש עם ראש הישיבה - הרב זלמן מלמד, מנהלת ערוץ 7 - הרבנית שולמית מלמד, ושוחח עם תלמידי הישיבה.

בשבועות האחרונים עורך ח"כ כהנא סבב פגישות עם רבנים מהציונות הדתית בכל רחבי הארץ. בשיחה עם ערוץ 7 מסביר כהנא כי מטרת הפגישות הן על מנת להעמיק את ההיכרות עם הרבנים, וגם על מנת לשמוע מהם על נושאי דת ומדינה שבכוונתו לקדם בכהונתו בכנסת.

כמו כן סיפר כהנא על השדולה לשיפור שירותי הדת שאליה הוא מבקש לרתום את הזרמים האורדתודוקסים.

בפגישה עם הרב זלמן מלמד שוחחו השניים על מיזם האחדות שמקדם הרב מלמד בשנים האחרונות. הרב סיפר כי זהו חלומו, לאחד את כל רבני הציונות הדתית.

מתן כהנא בישיבת בית אל "מי שיכול ללמוד תורה אין לו תחליף"

בפגישה עם התלמידים השווה ח"כ כהנא, טייס קרב ומפקד טייסת בעברו, בין צורת בחירת טייסי חיל האוויר לאופן בו יש לאתר את תלמידי החכמים. כהנא סיפר כי בכל מחזור גיוס מבין כל המועמדים לשירות נשלחים כעשרת אלפים מתאימים ביותר למבדקים, מתוכם נבחרים כ-600 הנשלחים לגיבוש טייס ורק חצי מתוכם מגיעים לקורס טייס, ומתוכם רק 35 עומדים על רחבת המסדרים. כך לדעתו יש למצוא בכל מחזור לומדים בישיבות את המובחרים ולהסביר להם כי אם הם לא ילמדו לא יהיו אחרים שיוכלו למלא את מקומם.

לדברי ח"כ כהנא תלמידים 'מובחרים' לא צריכים להתפתות לדברים אחרים, כולל שירות צבאי. ובסיום הוסיף, "אם יהיה לי בן שיחליט שהוא הולך ללמוד תורה, להקדיש את חייו לתורה, מבחינתי זה יהיה אושר גדול".

צילום: רפאל לוי
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו