ח"כ בצלאל סמוטריץ' מחזק את השר אוחנה

יו"ר האיחוד הלאומי בעקבות הקלטות השר אוחנה שנחשפו אמש: "הרעיון של משטרה כל יכולה שלא כפופה לדרג פוליטי הוא אנטי דמוקרטי במהותו"

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

ח"כ סמוטריץ'
ח"כ סמוטריץ'
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מביע הבוקר (שני) תמיכה בשר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, בעקבות ההקלטות שנחשפו אמש בהן נשמע השר כשהוא מבקש ממפקד מחוז ירושלים במשטרה לפעול נגד ההפגנות מול בית ראש הממשלה.

בסדרת ציוצים בטוויטר כתב סמוטריץ', "מבקש לחזק בבוקר הזה את השר לבטחון פנים אמיר אוחנה על הקלטות שבהן נשמע שהוא מנסה לקבוע את מדיניות המשטרה".

"שר בטחון פנים שאינו חותמת גומי ועושה עוד כמה דברים חוץ מלגזור סרטים ולחנוך תחנות חדשות זה חידוש מרענן ודמוקרטי", ציין יו"ר האיחוד הלאומי.

לדבריו, "המשטרה אינה שונה מצה"ל ובדיוק כמו שאת מדיניות צה"ל קובע שר הביטחון, כך את מדיניות המשטרה צריך לקבוע השר לבטחון פנים. אני לא מתייחס למדיניות עצמה שהשר מנסה להוביל (זכותו של כל אחד לחשוב שהוא צודק או טועה) אלא לעצם העובדה שהוא קובע מדיניות".

"אתם יודעים למה זה טוב? כי את מפכ"ל המשטרה אף אחד לא ישפוט על הצלחותיו או כשלונותיו, את השר הציבור ישפוט בקלפי", הסביר סמוטריץ', "הרעיון של משטרה כל יכולה שלא כפופה לדרג פוליטי, וממילא לא מחוייבת דין וחשבון לציבור, הוא אנטי דמוקרטי במהותו ויותר מידי שנים זה המצב בארץ. הבעיה היא שהרעיון הדמוקרטי הפך זר לחלקים בשמאל מאז שהרוב בישראל נוטה ימינה. את שלטון העם מחליף אצלם שלטון מלוכני של משפטנים".

"זה שורש ההפגנות שכופרות בלגיטימיות של תוצאות הבחירות (במובחן מהפגנות צודקות ולגיטימיות של אנשים שמצויים במצוקה כלכלית ומבקשים להשפיע ולשנות את מדיניות הממשלה הלגיטימית), זה שורש ההגנה האוטומטית שלהם על השחיתות שמתגלה במערכת המשפט (הם עוד יאלצו חלילה לחזור לשלטון העם...) וזה שורש ההתנגדות הצבועה שלהם למשילות שמפגין השר אוחנה. עכשיו תחליטו איזה צד שומר באמת על הדמוקרטיה הישראלית ואיזה צד מנסה לשמר ולחזק דיקטטורה שנשענת על מוקדי כח לא נבחרים", הוסיף.