גדי איזנקוט
גדי איזנקוטצילום: פלאש 90

פרשן חדשות 13 רביב דרוקר פרסם מאמר בעיתון ''הארץ'' שבו הוא מרעיף שבחים על הרמטכ''ל לשעבר גדי איזנקוט ומסביר מדוע איזנקוט חייב להיכנס לזירה הפוליטית כמנהיג מחנה השמאל.

דרוקר מייחס לאיזנקוט את חיסול "אינתיפאדת היחידים" שהחלה בספטמבר 2015, ומזכיר כי איזנקוט אמר בעבר "אני לא רוצה שחייל ירוקן מחסנית על נערה עם מספריים".

"במדינה המורגלת לחשוב שרק בכוח אפשר להשיג משהו, התעקש איזנקוט לאפשר לחיים ברשות הפלסטינית להתנהל, לא להעניש את כולם, או להגיב בצורה שתכניס מעגלים רחבים לתוך ההתקוממות. על חיסול "אינתיפאדת היחידים" לא ייכתבו ספרים, אבל זה היה הישג יוצא דופן של רמטכ"ל".

לדברי דרוקר, יאיר לפיד ואנשיו מוטרדים מהאפשרות שאיזנקוט ייכנס לחיים הפוליטיים, בשל העובדה שאיזנקוט הוא היחיד שיכול לערער על בכורת לפיד כמוביל מחנה המרכז־שמאל.

"איזנקוט מנהיג אמיתי. יש בו יכולת להגיד דברים לא פופולריים ולהילחם עליהם. הוא אמיץ, חכם ומנוסה. יש קונצנזוס כמעט דמיוני על יכולותיו: פוליטיקאים בכירים, כולל מהימין, אלופים בעבר ובהווה, ראשי שב"כ, מוסד. זה לא מה שנשמע על גנץ קודם שנכנס לפוליטיקה, או על גבי אשכנזי. זה משהו אחר''.

מקורב לבני גנץ סיפר לדרוקר כי במקרה של בחירות חדשות, ייתכן שגנץ יוותר על התמודדות ויעביר את המקל לאיזנקוט. דרוקר כתב עוד כי ''אין לאיזנקוט ההופעה המרשימה של גנץ. הוא נואם בעייתי, וחסרות לו תכונות הנדרשות למנהיג מודרני בכל מה שקשור לאריזת מסר זריזה. אבל אם הוא אכן מפלרטט עם הרעיון, רצוי שייכנס לזירה מוקדם. שלא יחכה לרגע האחרון.

"הציבור צריך די זמן כדי להבין שמדובר במשהו אחר, לא שגרתי. מישהו שיש לו הרבה מה להגיד על עתידנו פה, מעבר לצורך להחליף את נתניהו'', הוסיף דרוקר.