לא יופחתו דמי האבטלה ליוצאים להכשרה מקצועית

ההחלטה התקבלה במטרה לעודד יציאתם של עובדים או מובטלים להכשרה מקצועית, או הסבה מקצועית

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

לא יופחתו דמי האבטלה ליוצאים להכשרה מקצועית-ערוץ 7
ישראל כ"ץ
צילום: Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

שר האוצר ישראל כ"ץ החליט לבטל את ההפחתה בגובה 30% מדמי האבטלה למובטלים או לשוהים בחל״ת הלומדים בהכשרות המקצועיות.

ההחלטה התקבלה במטרה לעודד יציאתם של עובדים או מובטלים להכשרה מקצועית, או הסבה מקצועית ולסייע להם לשוב לשוק התעסוקה ולמסלול של צמיחה.

ביטול ההפחתה, עליו החליט השר כ"ץ בסיכום עם ח"כ אתי עטיה ולבקשת ח"כ הילה שי וזאן, יהיה בתוקף למשך תקופת הקורונה.

בנוסף, החליט השר כ"ץ, בטווח הזמן המיידי, לבחון מתן תמריץ מיוחד למעסיקים שיכשירו עובדים הנמצאים בחל״ת לתחומי פעילות מועדפים בעלי תרומה גבוהה לפריון ולצמיחת המשק

התיקון ישולב היום במסגרת הצעת חוק התוכנית לסיוע כלכלי לקורנה (רשת בטחון) שנידונה היום בועדת הכספים.

לדברי כ"ץ, "במסגרת רשת הביטחון הכלכלית להתמודדות עם הקורנה ולצד המרצת המשק, כפי שהבטחתי, אנו לא משאירים אף אחד מאחור. סיכמתי עם ח"כ אתי חוה עטיה כי תבוטל ההפחתה בגובה 30% למובטלים או לשוהים בחל״ת, המשתתפים בהכשרה מקצועית. בנוסף, אני בוחן מתן תמריץ מיוחד למעסיקים שיכשירו עובדים שנמצאים בחל״ת לתחומי פעילות מועדפים שיש להם תרומה גבוהה לפריון ולצמיחת המשק."

ח"כ אתי חוה עטיה הוסיפה, "בשורה טובה ומעודדת למאות אלפי מובטלים שמעתה יוכלו להשתתף בהכשרה מקצועית ולקבל דמי אבטלה מלאים. ההשלמה ל-100% דמי אבטלה מהווה גם תמריץ לעבור הסבה, או הכשרה מקצועית ותעניק למובטלים את הזכות למינימום מחייה בכבוד. תודה לשר האוצר ישראל כ"ץ שאימץ ואישר את היוזמה שהעלתי. השר כץ ביטל את העוול רב השנים, מגלה רגישות חברתית, איכפתיות ומטפל במשבר הכלכלי בצורה מעוררת התפעלות."