"קשר מאוד חזק לישראל": ב-OU נפרדים ממנכ"ל הארגון העולמי

ב-OU ישראל ערכו אירוע פרידה ממנכ"ל OU העולמי אלן פייגין שפורש מתפקידו לאחר שש שנים.

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

"קשר מאוד חזק לישראל": ב-OU נפרדים ממנכ"ל הארגון העולמי-ערוץ 7
אלן פייגין בעת ביקור בישראל
צילום: דוברות OU ישראל

לאחר שש שנים בתפקידו, מנכ"ל OU העולמי אלן פייגין פורש בימים אלו מהתפקיד.

בין יתר עבודתו, היה פייגין מעורב רבות בפעילות של OU ישראל, ולכבוד פרישתו ערכו לו השבוע בארגון אירוע פרידה מרגש שנערך באמצעות הרשת.

בטקס השתתפו כל עובדי OU ישראל ובמהלכו נשאו דברים מנכ"ל הארגון הרב אבי ברמן, חניכים שהוקירו תודה וכן אנשי צוות נוספים וכמובן פייגין עצמו. כמו כן, במהלך הטקס הוקרן סרטון שערכו חניכי ומדריכי מרכזי הנוער שבו הם הביעו את תודתם על הפעילות של פייגין במהלך שנות עבודתו בארגון.

בדבריו הודה פייגין לצוות על הפרידה ממנו וסיפר על החוויות שהיו לו מהביקורים כשהוא הגיע לראות את הפעילות פה בארץ. בדבריו אמר פייגין כי הוא רוצה לנצל את ההזדמנות להיזכר ברגעים הגדולים שהיו לו פה בארץ בשש השנים האחרונות וכן הזכיר פעילויות שונות שהוא היה שותף להן. "מדהים לראות כמה גדלתם ממה שהייתם פעם" אמר פייגין.

"היה לו קשר מאוד חזק ל-OU ישראל" מספר המנכ"ל הרב אבי ברמן. "הייתה לו אהבה חמה מאוד אלינו ולמדנו ממנו הרבה. הוא דאג לדברים הכי קטנים בין ביחס הפרקטי הניהולי ובין ביחס האישי, והוא היה דואג לכולם עד לרמת הצעיר שמגיע ל'זולה של חצרוני' ולחניך במרכזי הנוער. מכולם היה לו אכפת כאילו זה הדבר החשוב ביותר בעולם".

"אומנם אלן הפסיק את עבודתו כמנכ"ל ה-OU אבל הקשר שלנו איתו ממש לא הסתיים. אנחנו נמשיך לשמור על קשר ואין לי ספק שבכל פעם שהוא יגיע בעתיד לבקר כאן בארץ, אנו נמשיך להיפגש איתו, ללמוד ולהחכים ממנו עוד הרבה", מוסיף הרב ברמן.

כאמור, פייגין הצטרף ל-OU לפני שש שנים. בתקופה זו הוא יצא לפנסיה לאחר שעבד כארבעים שנה בתור עו"ד בפירמות הגדולות והנחשבות ביותר במנהטן, והחליט כי הוא רוצה להקדיש את זמנו בטיפול באתגרים השונים שעומדים על סדר היום של ה-OU. בתחילה, חשב פייגין כי הוא יכהן בתפקיד חודשים ספורים בלבד, אך לבסוף הוא החליט להישאר במקום תקופה ארוכה.

מתוקף תפקידו הסתובב פייגין בכל העולם ונפגש עם מנהיגי מדינות רבים, מסעודיה ועד נשיאי ארה"ב. בפעילותו השונה הוא לא עסק רק בנושאי הכשרות שמיוחסים ל-OU אלא גם בהצלחת ארגוני הנוער השונים, נוער בסיכון, קידום של מנהיגות יהודית, קירוב ועוד פרויקטים רבים נוספים.

פייגין בראיון לערוץ 7 (אנגלית):