חולי קורונה: "אנחנו מנקים מדרגות"

בשיחה עם ערוץ 7 מתאר חולה קורונה הנמצא באחד ממלונות הקורונה בצפון את השהות המורכבת, קשיי הילדים והתפקידים שנאלץ לקחת על עצמו.

בן שאול , ו' באב תש"פ

מלון קורונה. ארכיון
מלון קורונה. ארכיון
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

חסיד חולה קורונה השוהה באחד המלונות בצפון יחד עם רעייתו וששת ילדיו שנדבקו בנגיף, מספר לערוץ 7 כיצד מתמודדת משפחתו במלון ומעניק הצצה ל'תפקידים' החדשים שנוטלים על עצמם המתארחים החולים.

"קודם כל צריך להבין שמדובר במתחם סגור ומסוגר המצוי בשליטת פיקוד העורף. אין שום גורם שירותי במלון. החולים נמצאים לבדם במלא מובן המילה", פתח.

בעקבות כך, הוא מתאר, אין שום שירותי ניקיון במקום. "אין קבלה, אין שירות מינימליסטי לחדרים, אין שירותי ניקיון. מידי כמה ימים בשעות הערב, חולים צעירים נוטלים חומרי ניקיון, סמרטוט רצפה ומקרצפים את המדרגות. לצורך העניין, אני אחראי על ניקיון החדר שלי על כל המשתמע מכך וכך כל אחד מבין החולים".

אשר לאוכל, הוא מספר שהוא מגיע בחמגשיות. "אין בר, אין בכלל אוכל פתוח. הכל מגיע בחמגשיות. יש אמנם ברווח - אדם יכול ליטול שני חמגשיות - אבל זה המצב".

עוד סיפר כי המלון לא פתח את כל אגפיו לטובת החולים. "כל המתחם של הלובי סגור ומגודר. חדר האוכל סגור. לרשות החולים וילדיהם עומד רק מתחם דשא עם מתקנים. זו הפינה ש'מצילה' לנו את הילדים הנמצאים שם לאורך שעות היום".

אומרים שיש תוכניות לילדים, אמרתי. "תוכניות? באופן אקראי מתארח כאן מורה שמוסר שיעור בהתנדבות שעה ביום. מורה נוספת שנמצאת כאן עושה הפעלות לילדים שעה נוספת. לא משהו מאורגן אלא על בסיס התנדבותי של החולים".

"שלא אובן לא נכון", הוא מדגיש. "אני מבין שאני כאן מכורח המציאות. לא באתי לחופשה משפחתית בחינם. כמו כן, עבור הילדים מדובר בהצלה של ממש שכן הם לא היו מסוגלים להסתגר בבית שבועיים. אני רק מביא לך כאן תיאור מצב הכולל גם את החלקים הפחות נעימים של השהיה כאן. תכל'ס, אני מחכה בכיליון עיניים להבריא סופית ולחזור הביתה לשגרת החיים".