נרקיס
נרקיס צילום: Tomer Neuberg/Flash90

הזמרת נרקיס (נרקיס ראובן-נגר) אמרה היום (שני) כי היה ראוי בשנים לאחר הגירוש "שאיזה מישהו היה בא ואומר סליחה, עשינו פאדיחה נוראית".

נרקיס, תושבת נצר חזני לשעבר, סיפרה בראיון לבני טיטלבוים ב'כאן מורשת' על היישוב שגדלה בו ונחרב. "זה היה ישוב יפה", אמרה. "קהילתי נורא. בית כנסת יפהפה התפילות בבית הכנסת זכורות לי היטב".

"הייתה הרגשה של ביחד", סיפרה. "אתה יכול ללכת יחף, הבתים פתוחים, המפתחות בסוויצ' של האוטו. אף על פי שבחוץ לא היה כזה ביטחון, אבל בפנים הרגיש מאוד מאוד בטוח".

"ככל שהזמן עובר אני מרגישה שהצעד הזה הולך ונהיה מכאיב עוד יותר, בגלל חוסר ההגינות של מה שקרה לתושבים מאז ועד היום", אמרה.

"באותה תקופה הייתי בת עשרים וקצת, חזרתי מדרום אמריקה וגרתי בתל אביב", אמרה. "זה היה לי כזה מרחף איפה שהוא, אבל מאז שהפכתי להיות אמא ואני חלק מהקהילה של מפוני גוש קטיף זה מתחדד שזה אחד הדברים המיותרים שעשתה מדינת ישראל. בלי שום תוצאה נראית לעין ולא רק בלי שום תוצאה, אלא אנשים עד היום עוד חובשים את הפצעים".

לדבריה, "זה עבר, הלך וכאילו נשכח מהעולם. היה ראוי שאיזה מישהו היה בא ואומר 'סליחה, עשינו פאדיחה נוראית'. כשאני כתבתי את זה (בפוסט בפייסבוק, י"ג) היה ברור שלא התכוונתי למישהו ספציפי, אנחנו מאמינים ויודעים שבסוף הכל מה'. לא כיוונתי למישהו ספציפי, הסליחה אמורה להתבטא בתור זה שלמדנו ונראה שאנחנו לא חוזרים על זה עוד הפעם".

"המהלך הזה נעשה באטימות לב כזאת, שרוב העם באמת היה נגד הדבר הזה ממקום של בואו תראו אולי האהבה תנצח, אולי בכל זאת היישוב של ארץ ישראל יראה בעינכם חשוב ואמיתי, אולי תבינו שאנחנו המגן. במקום שעוטף עזה ואשקלון ואשדוד יחטפו את זה אז אנחנו חוטפים את זה ואנחנו פה עושים את זה באמת במסירות נפש", סיכמה נרקיס.