חשד: ארבעה חיילים אפשרו הברחת אמל"ח וסחורה

שורה של חשודים, ובהם ארבעה חיילים המשרתים במעבר 'שני ליבנה' בדרום הר חברון, נעצרו בחשד למעורבות בהברחות אמצעי לחימה וסחורות.

ערוץ 7 , ו' באב תש"פ

מבצע מעצרים רחב היקף נערך לפנות בוקר (שני) בתום חקירה סמויה במסגרתה נחשפה רשת הברחות של סחורות ואמצעי לחימה משטחי יו"ש לישראל ולהיפך.

החקירה הסמויה החלה לפני מספר חודשים לאחר שעלה חשד כי דרך מעבר שני ליבנה (מעבר בין מיתר למצודת יהודה), המשמש למעבר תושבי האזור הממוקם בדרום הר חברון ומאויש על ידי חיילי צה"ל, עברו סחורות במשאיות ובכלי רכב, רכוש החשוד כגנוב, כלי רכב גנובים וכלי רכב שמיועדים לפירוק מתחומי הארץ לתחומי יו"ש ולהיפך.

במסגרת חקירה משותפת בהובלת משטרת ישראל ובשיתוף היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות במצ"ח של צה"ל, בוצעו מגוון פעולות מורכבות במישור המודיעיני והחקירתי, אשר העלו חשד כי חיילים המשרתים במעבר שיתפו פעולה עם נהגי משאיות ואפשרו העברת סחורה וכלי רכב בלי בדיקה וסינון וכל זאת תמורת שוחד.

עוד עלה מהחקירה כי החשודים פעלו תחת רשת ארגון שבראשה עמד חשוד שעסק בתכנון, בניהול והוריד הנחיות לביצוע.

לפנות בוקר הפכה החקירה לגלויה עם פשיטת הכוחות על בתיהם של החשודים ומעצרם. במהלך המבצע נעצרו עשרה חשודים ארבעה תושבי דרום הארץ שני פלסטינים וכן ארבעה חיילים המשרתים במעבר.

מפקד מרחב יהודה במשטרה, ניצב משנה דודי חיון, אמר "עם תחילתה של החקירה זיהנו תופעה מסוכנת וחריגה שבה מעורבים אנשי בטחון האמונים על בטחונו ושלומו של הציבור. פעילות זאת מצטרפת למגוון פעילויות מבצעיות בשילוב משטרת ישראל ויתר כוחות הבטחון במטרה לצמצם את הפשיעה הזולגת מתחומי יו"ש לישראל ולהיפך".

סא"ל יניב חורש, מפקד היחידה המרכזית לחקירות מיוחדות במצ"ח, ציין "צה"ל והמשטרה ימשיכו להוות רשת ביטחון מוסרית בצבא למיגור תופעות פשיעה פסולות, על מנת לאפשר לצה"ל ויחידותיו לנצח ולהוקיע פגיעה בצה"ל ובמדינת ישראל".

במהלך החיפושים בבתיהם של החשודים נתפסו סכומי כסף מזומן בשווי של כ 160,000 ש"ח, שני גררים, מחשבים מחסניות ותחמושת לנשק. כלל העצורים נחקרים כעת ובהמשך יובאו לדיונים בעניינם בבתי המשפט.